Премиерът на Италия Романо Проди заяви, че сключеното във вторник споразумение между руската компания "Газпром" и италианския концерн ENI гарантира дългосрочна енергийна сигурност на Италия.
Премиерът предполага, че договорът ще засили икономическото сътрудничество между двете държави, съобщава ИТАР-ТАСС.
"Договорът е изключително важен, защото продължава до 2035 година контрактите, които изтичат през 2017 г. Той удовлетворява една голяма част от енергийната ни потребност и гарантира енергийната ни сигурност за дълъг период", заяви Проди, докато беше на посещение в Алжир.
"Освен това споразумението се явява подготовка за по-нататъшното сътрудничество между "Газпром" и ENI, като основа за укрепване връзките между Италия и Русия - допълни Проди.
"Русия все по-уверено влиза в сферата на продажбите на газ в Европа, има много големи перспективи, които още не са осъществени, като навлизането на италианската ENI с нейни инвестиции в добива на газ в Русия", смята италианският премиер.
John Bond
на 15.11.2006 в 15:10:16 #9Така е Светец! Така е!
TheSaint
на 15.11.2006 в 14:19:12 #8комунизъма, май френд , са го построили скандинавските страни.. ако си ходил/чел ще знаеш.. а по диви капиталисти от руснаците в монента няма.. май само китайците
TheSaint
на 15.11.2006 в 14:17:49 #7то и Ширак е комунис.. сега и Меркел.. а ве цял свят са коунисти..
TheSaint
на 15.11.2006 в 14:16:54 #6аааааа... аз за никаква любов не говоря.. а за далаверата.. да не се окаже само, че ние сме най-прецакани от всички.. .. а колкото до договора.. ами и нашия да бъде продължен.. само че при други условия (надявам се изгодни за нас).. елементарно упражнение и обичайна практика.. някъде използват думичката анекс.. примерно.. защо ти е да парафираш нов договор като вече имаш един, който можеш да ползваш за основа на общите положения, а с анекси и допълнителни споразумения да уточниш детайлите?? .. ако си виждал договор - там освен едни цени, на стотици страници може да са изписани хиляди детайли.. които са важни, но в случая да не са предмет на новото предоговаряне..
friend
на 15.11.2006 в 13:32:57 #5Това беше разликата, а приликата е че и нашите са комунисти и италиянския премиер - също.Все нещо ги влече към Русия, а пращат децата си да учат на запад, а не в Новосибирск... Следователно действията им не са продиктувани от любов към Русия, а от любов към далаверата.
friend
на 15.11.2006 в 13:28:24 #4The Saint, Има малка разлика обаче. Новият им договор започва да тече след като съществуващия приключи. На нас руснаците не ни предлагат нов договор, а предоговаряне на стария. Това означава, че предоговорения договор ще е в сила до 2010г, когато те ще ни предложат нова цена. Обещанието е, че ако приемем сега да предоговорим стария, то новия ще бъде по-изгоден.... "Надай се к. уре на пияни жени... "
TheSaint
на 15.11.2006 в 12:33:23 #3не другарире социалисти искат предоговаряне, а другарите ръководители на Газпром... не им харесва да работят на бартер.. а ние като партньори сме длъжни да видим какво предлагат.. ако ни устройва - ок.. ако не - ами не ни устройва... само че има 1 такъв момент - след 2010г. Газпром изкача с оферта за газ от.. 250$ за 1000куб.м.. и ние започваме да купуваме най-скъпата газ в света... заедно с Грузия... което можеш да се сетиш как ще се отрази на икономикатани.. .. ако четеш внимателно, на Италия договорите по които купува газ не изтичат тази година... просто страната разсъждава в средно и дългосрочни перспективи.. така направиха Германия, Франция, Холандия, Австрия.. а ние понеже сме вери опън, след има-няма 3 години ще папуркаме хурката
FO3hope
на 15.11.2006 в 11:27:46 #2А след като ние имаме споразумение с Русия за газта с фиксирани цени до 2010г. защо другарите социалисти искат да я предоговорят на по-висока такава? За какво мислят - за интересите на Газпром или тези на България?
TheSaint
на 15.11.2006 в 10:06:56 #1ето нагледен пример как "Стара " Европа елиминира проблемът "Полша" при подписването на споразумения с Рус.. такива вече имат Франция, Германия, Австрия.. а ве май повечето ''староевропейски" страни.. накрая без споразумения ще останат само прибалтийските страни и Полша.. жалко