"Преди година "Борисов 3" отказал участие в сделката за ЧЕЗ" е водещo заглавиe на в. "Сега"

Актуалното желание на управляващите да придобият контрол при покупката може да струва прекалено скъпо

На българската държава бе предложено да участва в сделката за ЧЕЗ, но тя се отказа, казва в интервю пред чешкия вестник "Лидове новини" и пред Би Ти Ви Томаш Плескач, който отговаря за задграничните дейности на ЧЕЗ. Информацията идва на фона на продължаващите в Прага разговори с българската фирма "Инерком", която бе избрана за купувач на активите на седемте български поделения на ЧЕЗ у нас. Един от акцентите е настояването на българската държава да има контрол върху тези активи и да се включи в сделката.

Прочети още от статията на в. "Сега"

"Кой прави PR-а на "Инерком" и Гинка Върбакова", четем в "Капитал"

Последното прессъобщение на купувача на ЧЕЗ е писано от Monika Yosifova, което навява асоциации със собственичката на "Актив груп" и съпруга на Сергей Станишев. Тя отрича да има общо

Вчера късно вечерта в 10.45 часа купувачът на активите на ЧЕЗ "Инерком" изпрати съобщение до медиите. В него не се съдържаше кой знае каква нова информация - собственикът на компанията Гинка Върбакова е в Чехия, срещала се е с представители на CEZ и са обсъждали искането на българската държава да участва в сделката. Нищо от това не налага спешно среднощно брифиране, но пък няма и нещо лошо, след като от компанията предвид големия интерес обещаха информация за хода на разговорите и взетите решени...

Прочети още от " Капитал"

"Международен паспорт вече ще може да се вади и за 10 години, остава и 5-годишният" е заглавиe от в. "24 часа"

Документът с удължения срок ще има 16 страници повече и ще е по-скъп, всеки сам ще заявява какъв иска

Слагат чип с биометрични данни и електронен подпис в новите лични карти и паспорти, шофьорските книжки остават аналогови

Международните паспорти за обикновените граждани вече да са два вида и всеки сам да избира какъв да си извади. Това предвиждат планове за промени в закона за българските лични документи, които подготвя правителството.

Прочети ще от в. "24 часа"

"Прокуратурата ще проверява приватизацията на ЧЕЗ" извежда на първа страница в. "Монитор"

Прокуратурата ще извърши проверка на всички сделки, довели до приватизацията на ЧЕЗ. Това съобщи след като присъства на заседание на правната комисия в НС главният прокурор Сотир Цацаров, който потвърди, че в държавното обвинение е получен сигнал от БСП, чиито представители по-рано през деня протестираха заради сделката с купуването на българските активи на компанията от дружеството "Инерком" пред МС. Документът постъпил във вторник и в него освен за проверка на продажбата на дружеството, се настоява и да се установи какъв е произходът на средствата на българския купувач на ЧЕЗ.

Цацаров обясни, че по втория въпрос вече тече проверка от страна на ДАНС и НАП, която бе разпоредена от премиера Бойко Борисов и ако двете агенции открият данни за престъпления, разследването ще бъде предадено на прокуратурата.

Прочети още от статията на в. "Монитор"

"Бурята за Истанбулската конвенция свърши за 8 март", четем във в. "Стандарт"

И така, край на бурята, която предизвика в обществото Истанбулската конвенция. Нейната кончина може да се каже беше предизвестена и и най- сетне оповестена с решение на правителството в навечерието на един от най- хубавите празници- 8 март. Свидетели бяхме на странно явление- двама върли политически врагове, бившият премиер и лидер на БСП Сергей Станишев и сегашният министър председател и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов, първоначално едногласно се обявиха в защита на Истанбулската конвенция и нейната ратификация. И двамата изтъкваха буквално едни и същи аргументи. Според Станишев, гласът на разума и човещината в последните дни е бил засенчен, а вместо това се леело "хейтърство и омраза". "Дебатът излезе извън контрол и популистките гласове подеха една изкривена и фалшива дискусия", каза лидерът на ПЕС.

Според Бойко Борисов, явно подведен от някои свои министри, критиците на конвенцията явно не я били прочели или разбрали правилно.

Прочети още от в. "Стандарт"

"Шест кандидата останаха в състезанието за трите държавни стартъп фонда", пише "Капитал"

Фондът на фондовете бавно напредва с подбора на мениджъри, които да разпределят 100 млн. лв.

Надпреварата кой да управлява три фонда за финансиране на стартиращи предприятия на обща стойност 100 млн. лв. продължава. В сряда държавният Фонд на фондовете, който организира поръчката, отвори първоначалните оферти на допуснатите до втория кръг кандидати.

Прочети още от " Капитал"

"ЕК извади България от черния списък за макроикономически слабости", пише в. "Сега"

Брюксел критикува страната ни за минималната заплата и за социалните помощи

България излиза от рисковата група на страните от ЕС с прекомерни макроикономически дисбаланси, в която престоя през последните три години. През 2018 г. обаче страната ни ще продължи да бъде наблюдавана от Брюксел заради слабости във финансовия сектор и относително високата фирмена задлъжнялост. Това става ясно от публикувания вчера годишен доклад на Европейската комисия с препоръки към икономическите политики на държавите членки.

Прочети още от в. "Сега"

"Само 1317 нашенци декларирали данъци от доходи от чужбина" пише в. "Монитор"

Само 1317 български граждани декларирали през миналата година окончателни данъци от доходи, придобити в чужбина, съобщиха за "Монитор" от Националната агенция по приходите (НАП). Декларираните данъци за внасяне на данъци в България са 5 млн. лв. Говорителят на приходната агенция Росен Бъчваров съобщи за "Монитор", че най-често въпросните пари се заявяват за доходи,получени в големите страни от ЕС Германия, Франция, Великобритания.

От приходната агенция съобщиха още, че окончателните данъци върху доходите от чужбина на местните физически лица вече се декларират веднъж годишно с подаването на годишна данъчна декларация за облагане на доходите. Срокът за деклариране и внасяне на дължимия окончателен данък за доходи, придобити през 2017 г., е до 30 април 2018 г.

Прочети още от в. "Монитор"

"Патриарх Кирил сбърка с упреците към президента", пише в. "Стандарт"

Княз Никита Лобанов-Ростовский, наследник на руските князе Рюриковичи, както и на руския посланик в Истанбул през 1879 г. Алексей Лобанов- Ростовской и член на Управителния съвет на международната фондация "Св. Св. Кирил и Методий" в София. Роден е в 1935 г. в София, след като родителите му бягат у нас от болшевишката революция.

- Княз Ростовский, Как оценявате атмосферата по време на честването на 140-годишнината от Руско-турската война?

- Честванията на Шипка показаха, че българският народ обича Русия. Молебенът в храма "Александър Невски" също беше много символично мероприятие, но то отразяваше действителността, в която живеем. Църквата беше празна, защото народът не беше допуснат вътре. При предишното посещение на патриарх Кирил имаше 5000 души. Сега обаче се получи съобщение от чужда разузнавателна служба, че е възможно покушение на патриарха. Той имаше своя охрана от 15 човека, една част облечени в църковни одежди, а другите - цивилни, които дори влязоха в олтара. До такава степен се очаква проникването на тези, които имат намерението да атакуват патриарха.

Прочети още от в. "Стандарт"

"Асексуалност и кариеризъм водят до непорочно зачатие" четем в "Труд"

Една на всеки 200 жени в Америка е забременяла, без да е имала сексуален контакт с мъж през живота си. Това сочи смущаващо изследване, публикувано в Британския медицински журнал.

В него са взели участие 7870 жени, като те са били обект на проучванията в период на 14 години. 45, или 0,5% от тях, са посочили, че са заченали непорочно, без някога да са правили секс.

В случая не се преповтаря библейският сюжет за Дева Мария и раждането на Младенеца, а божествената намеса е на науката.

Асексуалност и хомосексуалност при жените могат да бъдат причината те никога да не са губили девствеността си, а в един момент биологичният им часовник да започне да ги алармира за бебе. Възможността за тях е да заченат чрез инвитро процедура.

Прочети още от "Труд"