Софтуерната компания Progress, която през 2014 година придоби българската Telerik за 262.5 милиона долара, планира да съкрати 450 души, което отговаря на около 20 процента от всички нейни служители. Това съобщава агенция SeeNews, позовавайки се на последния отчет на дружеството.
"Намалението на персонала ще започне през първото фискално тримесечие на 2017 и би трябвало да е напълно приключило в края на второто тримесечие на 2017 година", се казва в отчета.
Progress планира да започне нова продуктова стратегия, при която ще използва капацитета на своята платформа за разработка на приложение, позволявайки на своите клиенти и партньори да създават следващо поколение приложения за техния бизнес.
Компанията обяви също, че е направила отписвания в размер на 92 милиона долара като резултат от намалените очаквания за ръст в сегмента на създаването приложения, който е свързан най-вече с бизнеса й в България.
По данни от последната пресконференция на Progress от месец май миналата година в българския й офис работят 650 души.
Smeh
на 17.08.2017 в 13:23:22 #2el viejo, няма лошо да гледаш фантастични филми, но не е много умно да вярваш, че там всичко е истина. Софтуерната индустрия е много далеч от пълно автоматизиране. Реално, когато това се случи ще си заминат всички от сектора, включително секретарките, чистачките и "систем-инженерите" каквото и да означава това. Като човек в бранша от 20 години с опит в България и чужбина не виждам как това ще стане в близките 100 години. Сега нещата са точно на обратно. Програмисти се търсят навсякъде и за това заплатите им са много високи в цял свят. В България колегите ми взимат между 4 и 5 хиляди лева. В чужбина нещата са още по-нагоре. Секретарки, чистачки и "систем-инженери" има доста и за това не се търсят и заплатите им са минимум 5 пъти по-ниски от на програмистите. Факт!
el viejo
на 21.01.2017 в 11:39:09 #1Ха! Ха! Ха! IT сектора бил перспективен! Да, бе! Оказа се, че голяма част от дейността на "програмистите", подлежи на компютъризиране! И този вид дейност все повече и повече ще се автоматизира! Работа ще имат в този бранш, само Систем-инженери, които създават алгоритми на процесите, а самите пакети алгоритми се програмират от компютри за съответните софтуерни платформи На кой му пука за досегашните писачи на кодове, наричащи се Програмисти.