Генералният директор на Twitter Дик Костоло подаде оставка. Негоната длъжност временно ще се заеме от съоснователя на социалната мрежа в Джек Дорси.
Костоло ще напусне поста си от 1 юли. Той ще остане член съвета на директорите. През времето, когато се търси нов директор на Twitter Джек Дорси ще продължи да ръководи и финансово-технологичната компания. Вчера стана известно също така, че популярната платформа за микроблогове отменя досегашното ограничение за лични съобщения до 140 знака.
Акциите на Twitter след съобщението за оставката на Костоло поскъпнаха с на 5 процента. В медиите за възможен приемник на Костоло се споменават бившият генерален директор на Yahoo - Рос Левинсон, топмениджърът от Twitter Адам Бейн, а така също и финансовият директор на социалната мрежа Антъни Ното.
В своя последен тримесечен отчет, публикуван през април, компанията отчете загуба за периода в размер на $162,4 милиона.