News.bg | Money.bg | Topsport.bg | Vsi4ko.bg | Finance.news.bg | Gladen.bg | Lifestyle.bg | Ibox.bg

Регистрация | Забравена парола?

Вход
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx/0.7.65

Фиксинг

23.05.2012
  • 1.54501 Повишение
  • 1.62837
  • 1.95583
  • 2.43141 Повишение
  • 0.19444 Повишение
  • 0.24408 Повишение

още фиксинги

Борсов коментар

БФБ
Разнопосочна търговия в сряда

Последната борсова сесия за седмицата донесе разпродажби по някои позиции, включително и най-активно търгуваните АДСИЦ-и, но пък не липсваше и интерес към други

Преглед на печата

Преса
23.05.2012 г.

“Най-силният трус от 84 г. насам - минимум щети, максимум паника“,“Вятърни проекти за 4 млрд. лв.", “Deutsche Bank предлага Гърция да въведе „гевро“

Индийска IT компания инвестира в Русе

Последна редакция: 27.03.2008, 14:44

Публикуване: 21.03.2008, 13:41

Автор: Деница Шуманова

Размер на шрифта: a a a

Тази сутрин зам.-кметът на Русе Александър Неделчев прие мениджъра на индийската компания „Съдърланд" Моин Кази, като по време на срещата стана ясно, че компанията търси офис-площи от 5000 кв.м. , където да изградят свое представителство, съобщи ruseinfo.net.

Гостът разказа за направеното проучване на пазара в Източна Европа, според което България е на 1-во място в Европа и на 9-то място в света като дестинация за инвестиции. От предварителното проучване на индийската компания става ясно, че българите са на 5-то място в света по наличие на качествени IT специалисти. Затова фирмата е взела решение да инвестира в България 19 милиона долара и да разкрие повече от 1000 работни места.

Тези дни предстои откриването на офис в София, където ще работят 200 компютърни специалисти, които ще обслужват световноизвестни компютърни фирми, с които индийците си сътрудничат. Интерес за индийската фирма ще представляват хора, владеещи няколко езика, а също и тесни IT специалисти.

От своя страна зам.-кметът разясни възможностите, които Община Русе може да предложи на индийските инвеститори. Интерес към българските компютърни специалисти са проявили мощни световни компании като „Майкрософт" и „Дел" с които индийската фирма работи от години. „Съдърланд" има свои офиси в САЩ, Канада, Мексико, Филипините и Полша, с над 12 000 работници и над 400 милиона долара годишен оборот.

Предстои втора среща между общинското ръководство и представители на „Съдърланд", на която ще бъдат уточнени конкретните терени, подходящи за офис на индийската фирма.

Сподели: В Ibox.bg В Svejo



Регистриран на: 07.09.2006, 10:51

1. Mitsubishi | 22.03.2008 11:26

Новината ви е много стара...

Отказаха се от Русе. Ще инвестират в Букурещ. Бесен


403 Forbidden

403 Forbidden


nginx/0.7.65

РЕКЛАМА

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx/0.7.65