Кредитите ще се отпускат от осем големи търговски банки, сред които Kookmin Bank и Industrial Bank of Korea. Годишната лихва на „еко - кредитите" ще бъде 2.5%, по-ниско от общата за страната лихва от 4.5%.
Разликата ще се поеме от правителството: плащанията по лихвите за проекти над $31.68 млн., които имат за цел съкращаване на парниковите газове, ще се компенсират отчасти от управляван от държавата фонд.
Тази стъпка идва месец, след като министърът обяви парични премии за онези фирми, които намаляват емисиите на парникови газове. Съобразно плана по този начин трябва да се спестят до 1 млн. тона емисии годишно.
Южна Корея последва инициативата на лидерите на ЕС от миналия петък: задължителни цели за намаляване емисиите на въглероден диоксид, развитие на възобновяеми енергийни източници, стимулиране на енергийната ефективност и използване на биогорива.
Протоколът от Киото окачествява Южна Корея като развиваща се страна и съответно корейците не са длъжни да спазват споразумението. Корейската страна обаче, преди да стане пълноправен член по протокола, е въвела редица мерки за намаляване на емисиите.
В последните десетилетия Южна Корея постигна забележителен успех с програмата си за залесяване - от ерозирали голи и опустошени след ерата на индустриализацията, склоновете на гъсто населената азиатска страна в резултат от целенасочена държавна политика отново са покрити с гъсти гори.
Икономиката на Южна Корея е 11та по сила в света. Тя е силно зависима от енергоемки отрасли като производство на стомана и нефтохимическа промишленост и е изчислено, че е 10ти от световните емитенти на парникови газове.
Протоколът от Киото задължава 35 индустриализирани държави да намалят емисиите си с 5.2% спрямо равнищата от 1990 до 2012 година. Сега се договарят нови, по-строги изисквания, за периода 2013 - 2017 г.