Реакциите след оставката на енергийния министър не закъсняха. Оставката на Теменужка Петкова е прибързана, е позицията на финансовия министър Владислав Горанов. Той не намира аргументи за тази оставка. По мнението му е странно всеки да носи отговорност за действия и бездействия на приятел. Не виждам нищо укоримо в тази сделка, но това е нейно решение, категоричен е Горанов.
Финансовият министър вярва на институциите и затова няма притеснение за сделката с ЧЕЗ. Този коментар направи той преди да стане ясно, че Теменужка Петкова подава оставка имено заради нея.
"В тази ситуация има концептуален спор каква е ролята на държавата и дали държавата е по-добър стопанин и трябва ли да купува търговски дружества от пазара. Моят отговор е - не", посочи той. Регулаторите щели да проверят сделката. Мен няма причина да ме притеснява, защото ако има работещи институции, е без значение кое на кого е, подчерта финансист номер едно.
Още в периода, за който се заговори, че ЧЕЗ иска да продава своя бизнес в България, тръгнаха приказки от типа национализация или покупка на подобен тип актив, анализира той. Мисля, че държавата е направила своя избор какъв тип икономика да води, заяви Владислав Горанов. Не съм сигурен, че едно предприятие, водено от държавата, ще се справи по-добре от частната инициатива, коментира още той
Заместник-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов защити Теменужка Петкова. Знам, че Теменужка Петкова няма роднински отношения с Гинка от Пазарджик, заяви пред медиите той след оставката на енергийния министър. Всеки един в България познава много хора, по мнението му.
el viejo
на 27.02.2018 в 10:39:03 #5И този се оказа с ограничител в в мисленето! До някъде и толкова! Теменужка Петкова подаде оставка, преди българските институции да издадат разрешенията за новите собственици на ЕРП-то, за да не се говори, че влияе! А, най-вероятно, тя ще е новият Главен Изпълнителен Директор на вече Българското ЕРП - бившо ЧЕЗ!
Haho
на 23.02.2018 в 17:46:23 #4karamazov, ти като комсомолски секретар каканижеш за добрия частник и лошата държава. Дай да направим всичко частно на 101 процента и държавата да стане частна, за да може добрия капиталист да покаже що е то истинско управления без корупция. Ей наивниците и чешиезиците край нямат.
atanas-dimitrov-Bk8cOXSN
на 23.02.2018 в 14:40:50 #3Малко ми е странно министърът да нарича ЧЕЗ частна инициатива,ама карай на кой му пука важното е да се лъже и маже постоянно за да не може никой да разбере за какво става въпрос.
karamazov
на 23.02.2018 в 13:14:01 #2Най-лошото би се случило , ако държавата поеме това ЕРП , защото корупцията би придобила огромен подарък. Няма по-податливи на корупция от държавните чиновници и служители. От инкасатора , през началниците на регионално ниво до главния директор и приближените му. Не искам и да си представя дори на каква шуробаджанащина и разграбване ще бъде подложено това дружество. За пример - Топлофикация София , БДЖ , държавните болници . Защото в частно предприятие собственикът си следи внимателно за разходите и при първо съмнение уволнява съответния служител , или работник. Но в държавния сектор съвсем не е така. Там корупцията има своя уютен дом.
psp_11
на 23.02.2018 в 13:06:43 #1По мнението му е странно всеки да носи отговорност за действия и бездействия на приятел. ======== За кой приятел става дума? За ББ?