Задача на всяка политика е да вдига стандарта на живот. В това отношение има видима промяна в България, която за голямо съжаление, вероятно поради българския характер, предпочитаме да не забелязваме, заяви пред БНТ министърът на икономиката и енергетиката Петър Димитров.
Министър Димитров уточни, че ръстът на доходите е два пъти по-висок от ръста на инфлацията и това оказва допълнително влияние върху инфлацията, което активните работещи компенсират, докато неработещите трябва да ги подкрепи държавата.
По думите на министър Димитров антиинфлационните мерки на правителството са насочени по-скоро към социалнослабите, а приоритет са пенсионерите и децата.
Сега големият въпрос е каква политика да се избере, да се замразят парите от така наречения излишък и да не ги ползваме и да осигурим изпреварващо развитие на доходите спрямо инфлацията и тези пари да ги ползваме за най-важните инфраструктурни проекти, за здравеопазване.
Аз мисля, че ще отидем към втората политика, макар че и в управляващата коалиция има гласове за замразяване, каза Петър Димитров.
Според министъра на икономиката бизнесът предпочита да реинвестира и да се разширява, а не да влага в осигуровки, което не го изсветлява.
Парите от излишъка за инфраструктура и здравеопазване
04.08.2008 11:20:08
Abadbobata
на 04.08.2008 в 14:36:52 #4vloti, ЕС иска да ни даде пари за пътища, но не иска да ги усвояваме както правят нашите политици. Нищо де те пари ще смучат от бюджетния излишък вместо от ЕС.
vloti
на 04.08.2008 в 11:48:16 #3ЕК не иска един цент да даде за нашите пътища , а ние милиарди ще деваме. Пътищата да се строят и стопанисват от частния сектор.
elefteria
на 04.08.2008 в 11:46:02 #2Така е. Като една Албания, сме. Дори столицата ни е с ужасни улици и ...без тротоари.
Неделчо Съботинов
на 04.08.2008 в 10:56:15 #1Намалете осигурителната тежест и за бога започнете да наливате пари в инфраструктурни проекти, пътища, мостове, магистрали и др. Това е начинът да бъдем конкурентоспособни и да привлечем сериозни инвеститори. Страна без пътища и комуникации е обречена да остане като черно петно на картата.