Доларът се стабилизира спрямо еврото и променя курса си разнопосочно по отношение на другите валути. В същото време валутите на някои развиващи се пазари в Азия възобновиха подема си след ръста на фондовите пазари в САЩ и Азиатско-тихоокеанския регион. Йената също поскъпва

Към дадения момент инвеститори и анализатори се интересуват преди всичко, дали ще есе окаже устойчиво възстановяването на световните пазари, като временния срив се обясни само с кратковременни корекции, отбелязва агенция Bloomberg.

Днес в сряда се очакват изказванията на трима членове на Федералния резерв на САЩ.

На теория доларът трябва да расте спрямо йената на фона на тенденцията към подобряващ се апетит към риска и опита на 10-годишните US Treasuries да надхвърлят доходност от 2,8% доходност. Но наблюдаваната сила волатилност в съотношението в тази валутна двойка свидетелства, че трябва да се запази вниманието, посочват валутни експерти.

Те смята, че подемът на долара спрямо йената ще последва възстановяването на ръста н а фондовите пазари с известно забавяне.

В сряда сутринта еврото струва по $1,2379 в сравнение с $1,2377 при закриването на вчерашната сесия в Ню Йорк.

Стойността на общата валута спрямо японската в същото време спада до 135,15 йени за едно евро при курс135,60 ден преди това.

Курсът на долара към японската валута спада до 109,18 йени за долара от нивото 109,56 йени в края на вчерашната търговия.

Във вторник японската валута рязко поевтиня, практически спрямо всички останали на фона на инвестиционния апетит на световните финансовите пазари.

Южнокорейският вон обаче е лидерът по ръст сред валутите на азиатските страни (подем с 0,6% към долара), следван от филипинското песо (+0,4%) и китайския юан на валутната търговия в Шанхай (+0,3%).