Честито на господин Уанг Хан! Той вече е един от най-младите милиарди в света, след като неговата нискотарифна авиокомпания увеличи тройно пазарната си оценка през последните три седмици.
Според информация на агенция Bloomberg след затварянето на борсата в Шанхай в четвъртък 27-годишният богаташ разполага вече със състояние от 1.3 милиарда долара .
Той държи 27 процента от базираната в мегаполиса авиокомпания Juneyao Airlines, които получава в наследство след умирането на баща му през 2004 година.
Чичото на Хан - Уанг Джунджин пък е шеф на компанията и притежава 26 процента дял от нея. Той контролира и 12 процента от магазините Wuxi Commercial Mansion Grand Orient, което общо му осигурява 1.2 милиарда долара богатство.
Ръстът на авиокомпанията на борсата направи още един член на фамилията милиардер - чичо Уанг Джунхао, който благодарение на своите 10 процента вече притежава 1.1 милиарда долара.
Уанг Хан и двамата му чичовци трябва да са много горди с това постижение, защото забогателите китайци от авиоиндустрията в страната са малко, коментират местни анализатори.