"Пробутват ни китайски стоки през ЕС сайтове фантоми" извежда на първа страница в. "Монитор"

Зарибяват потребителите с нереално ниски цени

Пробутват ни китайски стоки през фалшиви европейски сайтове. За подобна практика съобщиха пред "Монитор" от Европейския потребителски център (ЕПЦ),. Оказва се, че напоследък все повече зачестяват случаите на опарени българи, които са се подмамили по ниски цени. Най-често поръчките са за спортни обувки и различни уреди като прахосмукачки, скутери и колела. В повечето случаи потребителите заплащат поръчката, но не получават стоката и остават с празни ръце. Така след като разберат, че са се хванали на въдицата, сънародниците ни разбират, че са станали жертва на поредната измамна схема.

Прочети още от статията на в. "Монитор"

"Роднини на жертвите от Бисер спечелиха дела за половин милион" е водещo заглавиe на в. "Сега"

И преди, и след трагедията действията на община Харманли са неадекватни, реши съдът

Пострадалите при наводнението в с. Бисер започнаха да печелят дела срещу община Харманли - двама души вече са получили обезщетения от общо 570 хил. лв. на първа инстанция. В електронното деловодство на Софийския градски съд се вижда, че става дума за мъже, загубили родителите си в стихията. Още около 30 дела, заведени от близките на пострадалите, са висящи.

Прочети още от статията на в. "Сега"

"Държавата ще си поиска обратно БМФ по съдебен път", четем на първа страница в. "Капитал Daily"

Дни след като Върховният касационен съд отмени спорното арбитражно решение, което позволяваше на собственика на Български морски флот Кирил Домусчиев да не изпълнява клаузите по договора и му спестяваше неустойки за 55 млн. лева, вицепремиерът Валери Симеонов отново обяви, че държавата ще иска да си върне собствеността в компанията. Пред радио Варна той каза, че държавата ще си иска по съдебен ред връщането на дружеството. "Ще оспорим в съда договора за приватизация на БМФ, а ако оспорването мине, сделката ще бъде призната за незаконна", обяви Симеонов. Именно той направи публичен казуса с БМФ и стана причина да бъде оспорено и отменено решението на Арбитражния съд към Българската търговско-промишлена палата, който през април обяви, че компанията на Домусчиев не дължи неустойки от 55 млн. лв. за неизпълнение на задължения по договора за приватизация на БМФ, тъй като икономическата криза му е попречила.

Прочети още от в " Капитал Daily"

"2017 г.: в 14 града водата поскъпна от 8 до 73,09%" е заглавиe от в. "24 часа"

Бизнес плановете на водните дружества предвиждат

поетапно увеличаване на цените на ВиК услугите до 2021 г.

В 14 големи града водата ударно поскъпна през тази година с 8,43 до 73,09%.

Започна се през февруари с увеличението на цените на ВиК услугите на "Софийска вода" с 18,68 на сто до 2,16 лв. за куб. метър с ДДС.

След откритото заседание през миналата седница всеки момент Комисията за енергийно и водно регулиране ще вземе решение за поскъпване на водата в още три града - Бургас, Враца и Ямбол, от 13 до 33%.

Прочети ще от в. "24 часа"

"През 2018 г. печелим 1,19 млрд. от членството в ЕС", четем във в. "Стандарт"

България ще спечели 1,193 млрд. лв. през 2018 г. от членството си в ЕС. Очакваните средства, които хазната ще получи от ЕС през следващата година са 2,327 млрд. лв., става ясно от проекта на бюджет за 2018 г., който предстои да бъде гласуван в парламента на второ четене. В същото време вноската ни в бюджета на ЕС се изчислява на 1,133 млрд. лв. Така държавата ще получи от ЕС 1,193 млрд. лв. повече отколкото ще даде. Това са близо три пъти повече пари от очакваната нетна печалба от членството ни в ЕС за настоящата година. Вноската ни в ЕС за 2017 г. е 939 млн. лв., а за цялата година се очаква да получим от ЕС 1,368 млрд. лв. Така крайният положителен резултат за страната ни от членството в ЕС за тази година е само 430 млн. лв.

Прочети още от в. "Стандарт"

"Свободата да фалираш", пише в. "Капитал"

Защо рано или късно България трябва да въведе несъстоятелността на физически лица

Ако си представите карта на Европейския съюз, на която са отбелязани всички държави, които са въвели процедура за личен фалит, ще видите само едно черно петно. Това е България - единствената страна в ЕС, която няма законодателство, което урежда под някаква форма несъстоятелността на физическите лица.

Прочети още от в " Капитал"

"Добре дошли във феодална България", пише в. "Сега"

Там партиите нямат значение - важни са "шарените мнозинства" и номенклатурните бакали

България е като "една човешка длан", но работа не може да си намериш, ако нямаш връзки. В политиката ситуацията е усложнена - там се "влиза" не само ако имаш връзки, но и голяма фамилия, и поне една семейна фирма.

Ако мащабно държавата е най-големият работодател, на местно ниво това е кметът. Той е "баща и майка", той "раздава" обществени поръчки, "храни" семейства, развива естествени монополи.

Прочети още от в. "Сега"

"Американският собственик на "Амилум" влага 300 млн. лв. в терминал за зърно в Тутракан" пише в. "24 часа"

Това е една от трите сигурни сделки, които се подготвят

активно след мисията на 13-те щатски компании в София

Поне три сделки се подготвят активно след търговската мисия на 13 американски компании в четвъртък и петък миналата седмица.

В София, водени от Ерик Стюард - президент на Американо-централноевропейската бизнес асоциация, пристигнаха висши мениджъри на "Абви", "AмДжен", "Арчър Даниълс Мидланд", "Кока-Кола", "Фрипорт Макморан", "Дженерал Дайнамикс", "Мерк-Шарп Дом", "Моторола Солюшънс", "Орбитал АТК", "Ошкош", "О-Ес-Ай Системс/Рапискан" и "Текстрон". Те имаха срещи с президента Румен Радев, с премиера Бойко Борисов и с министъра на икономиката Емил Караниколов.

Прочети още от в. "24 часа"

"Защо виртуалните валути са балон", пише в. "Стандарт"

Днес стойността на биткойна и на останалите виртуални валути се основава на сравнителната анонимност на трансакциите, която позволяват. Когато държавите засилят своя надзор или създадат своя собствена виртуална валута, това предимство ще изчезне, пише професорът по икономика и политология в Харвардския университет Кенет Рогоф в статия за Les Échos.

Дали всъщност биткойнът е най-големият балон с криптовалути в света или пък една много добра авангардна инвестиция в новата ера в областта на финансовите технологии? Моята интуиция ми подсказва, че в дългосрочен план технологията ще се развива, но цената на биткойна ще се срине, пише Рогоф.

Прочети още от в. "Стандарт"