"Лобистки закон удря малките петролни фирми" е водещo заглавиe на в. "Сега"

Високи изисквания за собствен капитал и обезпечения в полза на държавата ще извадят от пазара на горива малките търговци и ще ограничат достъпа на нови. До това ще доведе проектът на нов закон за регулиране на икономическите дейности, свързани с нефт и нефтопродукти, внесен в Народното събрание с основния мотив - борба със сивия сектор и гарантиране на лоялната конкуренция. На фона на поредните предлагани промени в държавния контрол вчера Европейската комисия започна наказателна процедура срещу България заради непосилни финансови изисквания към малките фирми от петролния бранш.

Прочети още от статията на в. "Сега"

"Държавата в ЧЕЗ: Скъпо и почти невъзможно включване", четем в "Капитал"

Национализацията изглежда малко вероятна. Сделка с държавата е нежелана от чешкия продавач и вредна за данъкоплатци и потребители

С вас добре, ами като дойдат следващите? Така е звучал въпросът коментар на Гинка Върбакова, изстрелян по време на срещата с премиера и двама министри в Министерски съвет в деня, когато държавата й поиска бизнеса на ЧЕЗ.

Прочети още от " Капитал"

"Собственикът на Банка ДСК купува "Сосиете" в България" е заглавиe от в. "24 часа"

Ако преговорите, които се водят в чужбина, бъдат финализирани,

ще има размествания в челната петица на големите банки у нас

Собственикът на Банка ДСК - унгарската Банка ОТП, е най-вероятният купувач на френската Сосиете Женерал Експресбанк в България, научи "24 часа". Новината бе потвърдена от два независими един от друг източника.

Преговорите се водели в чужбина, още няма никаква информация за постигнатата цена за сделката. Липсват данни и за подадени документи за разрешение от БНБ.

Прочети ще от в. "24 часа"

"200 000 шкафчета за по-леки раници" извежда на първа страница в. "Монитор"

8100 учители напускат системата

Държавата ще плати 2,9 млн. лв. за закупуване на 200 000 шкафчета за учениците от 1-ви до 7-и клас, където да си държат учебниците. Целта е по този начин децата да имат възможността да оставят част от помагалата си в класните стаи с цел олекотяване на раниците. Средствата са предвидени по националната програма "Осигуряване на съвременна образователна среда" с общ бюджет 9,23 млн. лв. По нея са предвидени и 100 000 лв. за посещения на музеи, както и 1,7 млн. лв. за оценяване и одобряване на проекти на познавателни книжки, учебници и учебни комплекти.

Прочети още от статията на в. "Монитор"

"Да не кърпим Наказателния кодекс, а да приемем нов", четем във в. "Стандарт"

- Г-н Йорданов, казвате, че сте против всякакви промени в Наказателения кодекс относно неизбежната отбрана. Защо?

- Аз съм против промените, но съм за изцяло нов Наказателен кодекс. Защото през 1968 г., когато е изграден скелета на сегашния кодекс, собствеността не се е ценяла. Така, че няма как този кърпеж да продължава. Философията на сегашния НК е сбъркана, непрекъснато е пришиван, оправян. И когато казват, че законите били добри, но не се спазвали, е смешно. Това, че не се спазват, не означава, че са добри. И конституцията ни не е добра. Там пише, че има следствие, но следствие има единствено в Русия.Копирано от standartnews.com

Прочети още от в. "Стандарт"

"БНБ харесва и БАКБ, и Инвестбанк за купувачи на банка "Виктория"", пише "Капитал"

Сега синдиците на КТБ трябва да изберат новия собственик в директни преговори

БНБ даде предварителни одобрения и на Инвестбанк, и на Българо-американската кредитна банка (БАКБ) за покупката на ТБ "Виктория", собственост на КТБ, която е в несъстоятелност. Решението е взето на заседание на управителния съвет на централната банка на 8 март. Мажоритарни собственици на кандидатите са съответно Петя Славова и Цветелина Бориславова.

Прочети още от " Капитал"

"Борисов пак събуди жабите в "гьола Белене"", пише в. "Сега"

Злополучният ядрен проект продължава да гълта парите на данъкоплатците, докато политиците си играят на проби и грешки

Премиерът Борисов често има неочаквани прозрения. "Музата" го споходи и миналия месец по време на инвестиционния форум за Западните Балкани в Лондон, когато той сподели най-новото си хрумване за АЕЦ "Белене" - проектът да прерасне в общо дело на държавите от полуострова ни, като бъде подкрепен и с европейско финансиране.

Прочети още от в. "Сега"

"Черните лебеди" пише в. "Монитор"

Изненадващо за мнозина, държавата и управляващата партия ГЕРБ изпаднаха в криза, която до голяма степен сами създадоха. И то в момент, когато бъдещето им изглеждаше относително стабилно. Как всъщност се развиха нещата? На 3 януари се падна сряда и още неизтрезнелите съвсем българи се надяваха работната седмица, освен неприятна, да мине бързо. Иначе фалове не се изключваха и в частност не беше ясно дали златно ремонтираният Дворец на културата няма да прокапе върху главите на височайшите европейски гости. И други фалове се очакваха, но все в стил "Е този път наистина се изложихме пред чужденците". И макар че опасенията от излагане са още актуални, фаловете се оказаха типично вътрешни. И даже не черни, а по-скоро сиви лебеди се оказаха тези фалове.

Прочети още от в. "Монитор"

"Жозеф Дол: Българското председателство вече дава добри резултати", пише в. "24 часа"

Темите на България за общия дигитален пазар, студентските електронни карти и модернизацията на образованието са услуга на европейските граждани

Бойко Борисов изгради впечатляваща политическа кариера, натрупа и европейски опит, той е решителен и не се страхува да прави реформи

България е третата държава, която получава най-много от плана "Юнкер"

Благодарение на ЕНП вече са създадени 500 000 работни места, каза председателят на Европейската народна партия Жозеф Дол

Г-н Дол, как оценявате българското председателство на Съвета на ЕС?

- Страната, която председателства Съвета на ЕС, може да насочва кормилото на съюза 6 месеца и да дава тласък на определени политики.

Когато оценяваме приоритетите на вашето председателство, всички те следват притесненията на европейските граждани за сигурността, младежката заетост, подготовката на работниците и служителите за цифровото общество. В същото време българското председателство поддържа стабилността и просперитета на Западните Балкани. Когато погледнете картата, виждате ясно - Балканите са вече в границитена Европа.

Прочети още от в. "24 часа"