Почти нулеви са шансовете за съставяне на правителство с третия мандат.

Toва заяви социалният министър в оставка Георги Гьоков пред журналисти преди заседанието на Изпълнителното бюро (ИБ) на БСП.

Дали е възможно да се държи третият мандат до 15 август, Гьоков не го определя, а го определя Конституцията. Възможно е да се задържи мандатът малко по-дълго, защото в Конституцията има празнота точно по отношение на настоящата ситуация, уточни социалният министър в оставка.

БСП ще се бори до последно за съставяне на правителство

БСП ще се бори до последно за съставяне на правителство

Ако левицата види, че няма възможност за правителство, няма да злоупотребява и ще върне мандата

Той обясни, че ръководният орган на БСП трябва да реши какво да прави с третия и последен мандат за съставяне на правителство. Моментът е много сериозен, за да си позволяваме да интерпретираме събития или желания на когото и да било. Много е несериозно един човек от ръководството на БСП да говори пред медиите за решението на Изпълнителното бюро на партията, подчерта Гьоков.

ИБ на БСП ще вземе решение за третия мандат и какво да предложи на Националният съвет. Крайното решение за мандата ще е на Националния съвет на партията, след като проведе заседание в утрешния ден.

Кирил Петков: Вероятно отиваме на избори

Кирил Петков: Вероятно отиваме на избори

Има 8 свестни депутати при Слави Трифонов, смята премиерът в оставка

Според Гьоков има гледни точки в подкрепа да остане правителството, но има и много, които не са в подкрепа на нов евентуален кабинет. Тези, които са в подкрепа на полезността на съставянето на правителството е, че има нерешени проблеми, които трябва спешно да се решават. Плюсовете и минусите са много и трябва да се прецени внимателно и отговорно, настоя Гьоков.