Италианският архитект е предложил динамична архитектура, като всеки етаж на зданието се върти независимо от другите по вертикална ос, получавайки енергия от вятъра.
Етажите се сглобяват целите наведнъж и се закрепват към централната част на зданието.
Подобен 68-етажен небостъргач, наречен Green Environmental Tower, Фишер в момента проектира и за Дубай.
Според договора Mirax получава изключителните права за строителство на въртящи се кули в Москва и Петербург.
Предполага се, че общата площ на въртящата се кула ще е 110 хил.кв.м., над 60 етажа. На долните ще се разположат офисите и търговските помещения, на горните - апартаментите.
Очаква се проектът да бъде завършен в периода 2008 - 2011. Разчетите сочат, че 1 кв.м. от въртящото се чудо ще излезе на компанията $4 хил., а общия обем инвестиции ще надвиши $400 млн.
Компанията Mirax Group е основана през 1994 и е сред най-големите московски строителни компании. 85% от акциите са притежание на Сергей Полонский.
Анализатори смятат, че заради особеностите на проекта строителството на кулата няма да е особено рентабилно, освен това много висок (30 - 40%) ще е коефициентът на загуба на площи (асансьори, инженерни помещения, вестибюли и т.н.).
Макар че особеностите на проекта могат да помогнат на маркетинга му, експерти се съмняват, че в близките две - три години пазарът ще плати премията за уникалността на кулата, в която апартаментите може би ще се продават по 14 - 18 хил. долара за квадратен метър.