И тази сутрин "Левицата" направи акция пред Паметника на съветската армия, където преди 9 дни разпъна палатков лагер. Тогава не беше ясно точно от какво ще опазва МОЧА, тъй като властта все още бе заявила само намерение да премества мемориалния комплекс, но нямаше и готовност за това - документална, а и физическа.

Представители на "Левицата" са се събрали около паметника тази сутрин, за да се противопоставят на провокациите и на натиска на столичните кмет и областен управител. В прессъобщението си лявата политическа формация не посочва какви точно провокации бори - дали отново обявява бутането на паметника, или пък има предвид предупреждението на районния кмет Трайчо Трайков, че ще сложи охранителна строителна ограда, тъй като самият паметник се руши и е опасен за гражданите, включително и палатките.

Сутринта на паметника са се събрали Мая Манолова, Татяна Дончева, Румен Петков, Костадин Паскалев, Валери Жаблянов и др. Подкрепата са заявили и представители градската организация на БСП и "Възраждане".

Манолова и 10-тина от "Левицата" бранят МОЧА с палатков лагер

Манолова и 10-тина от "Левицата" бранят МОЧА с палатков лагер

Очаква се симпатизанти на "Възраждане" да се присъединят