Броят на американските милиардери расте с бързи темпове. В Северна Америка те са 747 през 2017 година, спрямо 490 през 2010 година. Влиянието им също придобива мащабност. Най-богатите граждани на Америка, съставляващи 1% от населението контролират 37,2% от богатството на страната, пише Bloomberg.
Освен това най-заможните граждани живеят все по-дълго, като увеличават годините, в които трупат активи, когато неравенството в доходите се превръща в сериозен политически проблем. Докато една от причините за това е намаляването на данъците върху имотите, другата е консултативната индустрия, която помага на ултра богатите да насочат средствата си там, където е най-доходоносно за тях.
Богатството на милиардерите днес е толкова голямо, че то ще остане не само за децата, внуците, но и за правнуците на дадения богаташ. В следствие на това, не е изненадващо, че 45% от фирмите за управление на богатството предлагат и уреждане на наследствените въпроси.
Дълголетието обаче има решаващо значение за растежа и предаването на успешен бизнес на следващите поколения. През последните 50 години тенденцията е по-възрастните хора да живеят повече. Първите 50 най-заможни мъже, родени през 1960 година ще достигнат средна възраст от 89 години, става ясно от изследване на одиторската компания PwC. Това е със седем години повече от най-богатите жители, родени през 1930 година. Долната граница за продължителността на живот при ултра богатите е 76 години.
Пример за дълголетие е милиардерът Том Бенсън, който почина през 2018 година на 90-годишна възраст. В неговия случай адвокатите и семейството му са имали сериозни спорове при разпределението на богатството, което се оценява на 2,8 милиарда долара. Това се дължи на факта, че той не е уредил въпроса с наследството навреме.
Съмнър Редстоун е още един възрастен ултра богаташ. Медийният магнат е на 95 години и състоянието му възлиза на 4,9 милиарда. При него се водят съдебни процеси, свързани с искане на част от богатството му от жени, с които е имал връзка.
Въпреки напредналата си възраст милиардерите не искат да отстъпват контрола върху благосъстоянието си на роднини или доверени хора. Заради това работата на консултантските фирми става все по-трудна. Те не само трябва да познават бизнеса и финансовото състояние на своите клиенти, но и да намерят поле за инвестиции отвъд техните икономически интереси.
Масачузетския технологичен институт вижда предизвикателствата пред разпределението и управлението на богатствата още преди 15 години. Тогава финансови анализатори изчисляват, че някои богатства са с такъв размер, че ще включат три поколения в семейния бизнес.
Според специалистите ранното планиране на разпределението на богатството е много по-ефективно, тъй като с напредването на възрастта за милиардерите рискът от заболявания като деменция или болест на Алцхаймер става все по-висок.
Освен това ранното планиране ще спести суматохата в роднинския кръг и ще намали вероятността от привличане на медийното внимание.
Cantona7
на 11.04.2019 в 11:07:41 #1От една страна,логично идва становището,че въпросните милиардери са болни алчни копелета,които до последния си дъх ще няма да виждат нищо друго,освен знака на долара. От друга страна,причината за тази ревностна пристрастеност към парите не са парите сами по себе си,а властта и влиянието,което те дават във висшите масонски кръгове. Не е тайна,че въпросните няколко фамилии контролират хода на световната история както преди,така и сега. Донякъде съм съгласен с мнението на колегата под мен.Реално светът се дели на 3 части:масонските ложи,които го контролират и в които е концентриран световния икономически капитал,вечната средна класа,която се сдухва от цял живот учене,квалифициране и “развиване” в работата,умерена доходност и живот на кредит в пряка услуга на въпросните масони,и 70 % простлюдие,което лежи почти изцяло на неин гръб и много по-малко на масонския такъв.Кристално ясна картинка,която учудващо много малко хора разпознават.