
8 процента от българите имат доверие към политиците.
Той сравни тези данни със статистиката в Европа, където 39 процента от хората се доверяват на журналистите и 14 процента - на политиците.
На базата на тези данни той коментира, че българските медии имат много по-голяма морална отговорност към обществото. Проданов смята, че медиите в последно време стават среда за клевети. Според него презумпцията, че човек е невинен до доказване на противното, вече не действа. Според него различните канали на информацията и влиянието на интернет понякога превръщат едно твърдение, което не е доказано, във факт, преди то да бъде потвърдено от съдебната система.
Пред форума говори и членът на СЕМ Маргарита Пешева, която представи въпроса за морала в медиите в контекста на цифровизацията. Тя заяви, че въвеждането на цифровата телевизия е официална политика на ЕС и на България, като член на съюза. Според нея цифровизацията е политически въпрос, по-малко технологичен и много повече социален и етичен. Тя посочи трудностите при този процес и отбеляза необходимостта от промяна на техниката и нуждата от разяснителна кампания сред зрителите.
Kihano6
на 21.04.2008 в 19:34:04 #8"54 % от обществото вярва на българските медии" и греши. На това което съобщават медиите трябва да се вярва до не повече от 10%. Морала в медиите е много нисък, не само в бг. Четете Чомски, книгата "Необходими илюзии". Журналистите, или по-общо казано медийните служители, са или хора без собствено мнение, които повтарят онова, което им се подава по световните новинарски канали, или хора които украсяват и преиначават новините в полза на социалната група към която смятат, че принадлежат. Когато властта или бизнеса ги "ухажват" (а това неминуемо става поради естеството на работата им), те почват да се чувствуват като част от "елита" и естествено служат на него. Не говоря само за България. Давам пример за "презумпцията за невинност". Няма съдебно потвърждение за връзката на Луговой с убийството на Литвиненко, но британските журналисти вече написаха книга за това в нарушение на "презумпцията за невинност". През годините на "прехода" качеството на журналистиката в Бг постепенно и неумолимо спада. Свестните политически предавания изчезнаха и се заместиха с, мозъчни промивки, игри, шоута и подобни "бози". На практика в Бг няма добър политически коментатор (Дори пристрастен! За независим въобще не може да се говори.) Така че пазете се от медиите!
bulgarin
на 17.04.2008 в 08:27:43 #7Ама що ве, аз им вярвам ама те не казват и 30% от новините, които трябва да знаем, а само което са им казали да казват. Има голяма цензура на медиите в България. А можеше да казват по набързо и повече новини, а не като бтв например - 1 час новини и само 3-4 новини!
читак
на 17.04.2008 в 00:31:41 #6Да, да, вярваме. Нали за това се набълбукахме с кредитите и сега всички богатеем с гарсониерките си. Добре, че ни отвориха очите. Халал да са им парите за платените публикации.
ОЧЗ
на 16.04.2008 в 22:33:52 #554 % от обществото вярва на българските медии Или поне така им се иска
Това сигурно е електората на БСП + ДПС които все още гледат само Канал 1 
кокиче
на 16.04.2008 в 16:58:24 #4Ами народа е прост -не се интересува от нищо освен ракиика ,салатка ,фолк певици и Азис...Какво да се очаква от такива хора?Повечето българи не четат ,пък и да четат- вярват на написаното ,щото нямат акъл да мислят .
mc solaar
на 16.04.2008 в 16:06:54 #354 % ? ТОЛКОВА МНОГО ? КАК ГИ ИЗчИСЛИХТЕ ВЕ ? и мен защо не са ме питали
Abadbobata
на 16.04.2008 в 15:46:03 #2ТОЛКОЗ МНОГО ЛИ Е!? Или не е вярно или народа е бая прост.
Бойчо
на 16.04.2008 в 14:25:22 #1Това е стъкмистика. Много малко са вече хората, които вярват на медиите. Всеки нормален и мислещ човек у нас знае кои си купиха или създадоха медии. Добре, че е Интернет, за да излязат някой истини наяве и да се пропука информационния монопол на манипулираните и манипулиращи медии.