Цената на петрола сорт Brent днес се задържа под 79 долара за барел и отчита понижение в 6 търговски сесии от последните седем. Тенденцията се запазва, докато пазарът гадае, ще намали или не квотите за добив ОПЕК на предстоящото в края на месеца заседание.
Днес сутринта фючърсите за Brent поевтиняха с 39 цента - до 78,92 долара за барел, а тези за американския еталон WTI - също с 39 цента до 75,25 долара за барел, съобщава Ruetres.
Венецуела призова за укрепване на сътрудничеството в рамките на картела, както и със страните-производителки, не членуващи в ОПЕК. Това даде нов тласък на споровете, как да се реагира на почти 33-процентното намаление на цената на петрола от юни насам.
От руската компания „Роснефт" съобщиха, че нейният ръководител Игор Сечин ще посети Виена, където е седалището на ОПЕК, преди заседанието на организацията на 27 ноември.
"Не може да се игнорират коментарите от Венецуела и Русия. Но най-важният факт за петролния пазар все пак ще бъде, какви мерки ще предприеме ОПЕК и по-специално Саудитска Арабия", коментира мениджърът по продажбите на суровинните пазари на Newedge Japan, Кен Хасегава.



USD
CHF
EUR
GBP