Повече от 55 на сто от италианците нямат доверие на единната валута еврото.А една трета от анкетираните граждани на страната смятат, че е по-добре да се върнат към лирата, показва проучване на ISPO, публикувано във в. Corriere della Sera, цитирано от gazeta.ru.
Според анкетата, 65 на сто от участвалите в нея са заявили, че въвеждането на еврото е донесло на италианската икономика повече вреди, отколкото ползи. Доверието в Европейския съюз е спаднало до най-ниското си равнище от последните няколко години - 51 на сто.
Данните показват все по-нарастващото безпокойство, свързано с бъдещето на единната валута и дълговите проблеми на Италия.
Въпреки това, подкрепата за италианския премиер Марио Монти се повишава - тя се повишила от 46 на 56 на сто за едни месец. Неговият кабинет се опитва да изведе страната от кризата с цената на сурови бюджетни икономии - намаляване на държавните разходи и увеличение на данъците.



USD
CHF
EUR
GBP