Белгийската финансова група KBC обяви, че има на разположение 2 млрд. евро, които планира да вложи в нови придобивания, съобщи Dnevnik.bg. По думите на главния изпълнителен директор на институцията Андре Берген, групата търси нови възможности за придобивания в България, след като в началото на годината стана собственик на 70% от ДЗИ.
Според Берген КВС е постигнала много динамично развитие и резултатите надхвърлят първоначално очакваните след интегрирането на руската Абсолют банк. Финансовата група е приключила сделката с руската финансова институция през миналата седмица и планира да отвори още 150 допълнителни клона в Русия през следващите три години.
За второто тримесечие на годината КВС отчете ръст от 27% в нетната си печалба. Добрите резултати се дължат основно на благоприятния бизнес климат от възстановяването на европейската икономика и слабата й зависимост от сътресенията на кредитния пазар.
Така нетната печалба на групата достига 936 млн. евро за второто тримесечие срещу 736 млн. евро за същия период миналата година, припомня Dnevnik.bg.



USD
CHF
EUR
GBP