В Германия все още смятат, че Украйна трябва да остане транзитна страна за руски газ след пускането на газопровода "Северен поток 2". Това пише "Укринформ", позовавайки се на представител на германското правителство.
"Що се отнася до политическото измерение на проекта "Северен поток 2", основното за федералното правителство е Украйна да остане страна, транзитираща газ и при наличието на "Северен поток 2", коментираха от германското правителство.
"Тази позиция остава непроменена", подчертаха от правителството в Берлин.
Както се отбелязва, германският канцлер Ангела Меркел многократно е изтъквала, че продължаването на транзита на газ през Украйна след 2019 г. било в интерес на Германия и други страни членки на Европейския съюз.
По-рано украинският президент Володимир Зеленски настоя, че позициите на Киев и Берлин по въпроса за "Северен поток 2" са противоположни.
Както отбелязва украинският премиер Олексий Хончарук, преговорите с Русия по въпроса за транзита на газ се очаква да бъдат трудни.
58eng
на 17.09.2019 в 22:45:46 #5Американците не накараха Германия да затвори АЕЦ....особено ако ще се получи недостиг на енергиен ресурс! Така ,че не се плаща американския масраф,тук откровено лъжеш!
chafeto
на 17.09.2019 в 20:50:10 #4Германия с нейната силна икономика има нужда от огромен енергиен ресурс. Наистина ли смятате, че немците са готови да плащат масрафите на предишната американска админинстрация и да правят жертви заради тях? Все пак всичко си има някаква граница.
58eng
на 17.09.2019 в 20:47:15 #3Гафче, не Украйна,Русия трябва да се държи прилична и ако трябва и дупе да даде,а големите знатоци Соловьов и Кедми -под масата!
58eng
на 17.09.2019 в 20:45:16 #2Скенди,чукай на дърво,нали беше още за тази година ,но...дръжки! Сега да се молите и лижете на Украйна,която плюехте,помниш ли мисир червен? Много за могучи се взехте ,а сега...?Хак да ви е ,мекерета!
ISIS
на 17.09.2019 в 17:59:08 #1А според червената подлога прилично означава да слугуваш на путин? Руските терористи и окупатори да се разкарат от Украйна, тогава ще може да се говори за С2 или за каквото и било свързано с блядове.