Заетите в сферата на аутсорсинга на бизнес услуги у нас, както и на тези в областта на информационните технологии, ще достигнат 62 500 души до 2020 година. Секторът остава и един от най-бързо развиващите се за последните близо три десетилетия.
Това посочват от една от международните компании в индустрията с бизнес на българския пазар.
"България е сред водещите IT аутсорсинг дестинации в света благодарение на добрия бизнес климат и техническата експертиза. Според последните доклади, аусорсинг индустрията е един от най-бързо развиващите се сектори в страната за изминалите 27 години", твърдят от Tek Experts, които откриват своя офис в София през 2010 година.
Компанията, която предлага бизнес решения и ИТ поддръжка за компании от цял свят, също посочва, че ще търси нови хора за екипа си и планира да наеме 600 души до края на тази година.
"Благодарение на комбинацията от многоезична, високообразована и мотивирана работна ръка и конкурентно заплащане, България беше очевидният избор за нашите аутсорсинг, облачни и IT услуги", посочва Янив Натан, който е основател на Tek Experts.
"Нашата база от таланти расте с всяка изминала година и ние непрекъснато търсим още професионалисти, които да се присъединят към нас", добавя той.
"В период, в който традиционният аутсорсинг на бизнес процеси (BPO) развива висококачествени услуги, репутацията на България като предпочитан аусорсинг партньор ще продължава да расте. Богатият IT опит и познания, добрата географска локация до западните страни и многоезичните екипи от специалисти, са само част от причините пазарът ни да привлича вниманието на инвеститори и предприемачи от цял свят", казват още от компанията.
IvoAndonov
на 08.10.2018 в 10:58:53 #2Аман от комуняги братче. Трябва да измрат всички живели през комунизма и тачещи за него, че да дойде време на свободомислещите хора. Аз освен, че в сиренето и кашкавала се е влагало мляко, а сега палмово масло, друго хубаво нещо от тоталитаризма не виждам. Неефективни заводи, работещи на загуба и нуждаещи се от свръхресурси, дефицит на стоки и услуги, липса на свобода на словото, липса на свободно пътуване, липса на избор в кой град да живееш. Много са нещата, които са зле в тази система, но най - важното е, че тя е неустойчива и няма друг вариант освен да се срине. Липсата на лична мотивация в бизнеса няма как да не доведе до безстопанственост, като на абсолютно никой в дадено предприятие не му дреме за него. Знам че и за пазарната икономика може да се изредят редица недостатъци като корупция, разделение между бедни и богати, престъпност, наркотици и т.н. Няма идеална сиситема. НО! Бедността в никакъв случай не е признак на пазарната икономика. Не случайно западните страни, в които не е имало комунизъм са богати. Това че в България сме бедни, си зависи само от нас. Има вече и доста хора живеят добре (финансово) в България, всеки има личен автомобил, пътуванията в чужбина са на всяко тримесечие за много хора, че и по - често, а флагманите на мобилните телефони са често срещани сред потребителите. Има и доста бедни по малките населени места, но това са хора без образование и квалификация, както и хора без големи амбиции в живота. Когато те започнат да живеят прилично ( да имат хляб и покрив), тогава бихме могли да кажем че сме развита страна.
jodafan
на 03.10.2018 в 11:22:31 #1А по добре да не работят така ли? Твоята любима Русия колко работни места е създала бе калъф?