Нека в България да получаваме минимална заплата като в Люксембург и тогава да говорим дали трябва да се махат надбавките за прослужено време. Това коментира дългогодишният синдикалист и финансист Мика Зайкова пред БНР.
Според нея това не е прослужено време, а професионален опит.
"Още прохождащият бизнес в България през 20-те години на миналия век е оценил колко е важен професионалният опит за успеха на една фирма. Дългият професионален опит дава възможност за по-бързо постигане на резултати, за които на младите им трябва още време", подчерта тя.
Работещите бедни в България са 700 хиляди, те получават минимална работна заплата, плащат си данъците, ако махнем и класа, ще им намалим доходите със 100-150 лева, поясни Зайкова.
Производителността на труда не зависи само от работника, изтъкна Зайкова като контрааргумент на тезата на бизнеса за ниската производителност на труда в България. Според Зайкова приносът на работника е по-малък от 20-30% в ръста на производителността.
"Понеже живеем в 21 век и не работим с кирки и лопати, а с компютри и високотехнологична апаратура. Това зависи и от инвестициите. Само че България, както се разбра, не е добро място за инвестиции... Ние трябва да се отърсим от много неща, които сме наследили от предишния строй, а ние си ги прилагаме като момченца вече 27 години", коментира тя.
halo
на 17.07.2017 в 20:51:46 #1""Понеже живеем в 21 век и не работим с кирки и лопати, а с компютри и високотехнологична апаратура. Това зависи и от инвестициите. Само че България, както се разбра, не е добро място за инвестиции... Ние трябва да се отърсим от много неща, които сме наследили от предишния строй, а ние си ги прилагаме като момченца вече 27 години", коментира тя." =========================================== Ами с тези класове няма как да стане. Защо двама души, вършещи ЕДНА И СЪЩА РАБОТА качествено, трябва да взимат различни заплати? Ами да се отърсим от класовете, от наследството де....