В началото на валутната търговия във вторник доларът слабо се променя спрямо еврото и йената.

Инвеститорите с песимизъм възприемат слабите макроикономически данни за индекса на бизнес активността в индустриалния сектор (PMI) в Европа и Китай, публикуван ден по-рано. Те се възприема от пазарите като знак за забавяне на световния икономически растеж. На този фон търговците предпочитат по-надеждни активи, които включват злато.

Общата валута днес сутринта се тъгува към американската по $1,1292 евро при курс $1,1286 за едно евро в края на вчерашната сесия.

Спрямо японската валута европейската също се покачва до

122,43 йени за евро в сравнение с 122,38 йени за евро ден по-рано.

За един долар днес на пазара дават по 108,42 йени спрямо 108,45 йени при закриване на валутната търговия в понеделник.

Курсът на австралийския долар расте след като Резервната банка на Австралия понижи базовата лихвена ставка от 1,25% до 1%, което е рекордно ниско равнище за страната.

Другите големи централни банки, вкл. Федералния резерв на САЩ, Европейската централна бланка и Банката на Япония, също заявиха готовност да смекчат паричната си политика, за да подкрепят икономическия растеж в условията на неопределеност заради търговските конфликти.

След рекордно поскъпване златото разочарова с най-големия си спад от година насам

След рекордно поскъпване златото разочарова с най-големия си спад от година насам

Резултатът дойде след като САЩ и Китай се съгласиха да започнат отново търговски преговори

Златото поскъпва във вторник сутринта, след като поредица слаби статистически данни засилиха притесненията на инвеститорите за състоянието на световната икономика и увеличиха търсенето на по-надеждни активи.

Днес сутринта цената на августовските фючърси на златото на Нюйоркската борса Comex нарасна с 5.65 долара, или 0.41%, до 1 395.25 долара за тройунция. Цената на септемврийските фючърси за сребро се повиши с 0.13%, до 15.213 долара за унция.