Изнесените правителствени заседания са възможност да видим проблемите на съответните региони, да се срещнем с областните управители, с кметовете, представителите на бизнеса и с обществеността. Това заяви министър-председателят Пламен Орешарски след днешното заседание на Министерския съвет в Бургас.
Той изтъкна, че се предвижда кабинетът да заседава и в шестте региона за развитие на страната. Премиерът Орешарски обърна внимание, че днес кабинетът е разгледал поредица от точки, които касаят Бургас. Премиерът даде пример с решението на
Комисията за покриване на щетите от бедствия и аварии за ремонт на църквата в Бургас. „Има вече решение за финансиране на укрепването й. Не бихме могли да си позволим да оставим църквата в това състояние, в което се намира сега", заяви министър-председателят.
На въпрос за финансовите корекции премиерът отбеляза, че управляващите органи и одиторите продължават дискусиите с Европейската комисия. „За допуснатите нередности някой е виновен и това не е министър Чобанов, нито българският данъкоплатец", каза министър-председателят.
Попитан по темата за държавния дълг премиерът Орешарски отбеляза, че е управлявал дълга на държавата в продължение на дълги години „От времето, когато беше 125 % от БВП, за да го доведа до 14 % през 2009г. и ГЕРБ да го върне обратно на 18 %", напомни министър-председателят.
След правителственото заседание премиерът се срещна с кметове от областта. Кметът на Бургас Димитър Николов благодари на кабинета за добрите и полезни решения, взети днес от Министерския съвет.
По време на срещата бяха обсъдени теми като развитието на туризма и инфраструктурата в региона, процеса на децентрализация, състоянието на горския сектор, изработването на общи устройствени планове.
USD
CHF
EUR
GBP
newsbg21
на 01.05.2014 в 12:10:14 #3Mryd ;kfhf rkje,eiek /d.cu ir

Borneo
на 30.04.2014 в 23:43:03 #2Сложиха ни най-академичният самонадеян глупак за премиер.Сигурно има защо, сигурно има защо и ние като рая да търпим Пацо от Дупница.Още година и ще се събудим една чудесна сутрин с 30% девалвация на лева и "изхвърлен" в канавката валутен борд.
Пища Хуфнагел
на 30.04.2014 в 17:11:45 #1Нищо не си довел, сопол, просто в годините на златния дъжд и имотния балон БВП беше по-висок. Дянков преподава в „Харвард“ и в Русия, ти си кютиш в УНСС и се пишеш голем „експерт“... сопол. На Дянков левият чепик е с повече експертиза от теб.