Вратата на Китай за разговори със САЩ за търговия винаги е отворена, съобщиха китайски държавни медии в неделя. Те обаче отбелязват, че Пекин няма да се откаже от важни въпроси в търговския спор.
Китай не пропусна да припомни, че няма победители в търговската война, но обеща да продължи борбата за своите интереси.
По-рано беше съобщено, че Белият дом е предоставил на Пекин краен срок от един месец, за да постигне търговско споразумение, преди САЩ да продължат да налагат мита по целия китайски внос.
Все пак Китай не е готов да се откаже от исканията си. "Колкото по-скоро се наложат новите мита за $ 300 млрд. за китайски стоки, толкова по-добре. Това означава, че търговската война стига до първата повратна точка, прехвърляйки се от всеобхватна офанзива на САЩ към безизходица. Тогава двете страни ще се конкурират с издръжливостта. Уверете се, че няма да загубим", отбелязват .
58eng
на 13.05.2019 в 03:21:41 #11САЩ ресурсна баца на Китай? Няма толкова болен китайски мозък,който да направи такова предложение...и то на най-богатата държава в света?! Намирисва ми на руски мокри сънища!
58eng
на 13.05.2019 в 03:17:20 #10Ico обърни внимание на нещо от роста на Хефест : копират всичко,но това няма да се толерира и това не е прогрес.Като пророк не си убедителен,щом стигаш до военен конфликт на САЩ и Китай. Това е толкова глупаво ,че срива всеки опит да бъдеш приет сериозно
ICO
на 13.05.2019 в 02:16:01 #9Пиша много, защото има какво да кажа. Виж какво се е случило с икономиките на Латвия и Литва. Не е забавно, но...... Гледай какво ще се случи с икономиката на Полша 2020г. после пиши по форумите ICO бил заблуден...смЕх, ама нещо няма да ти е смешно.
halo
на 13.05.2019 в 02:01:42 #8П.П. Когато не пуснеш вода в малкия съд той си остава ПРАЗЕН.
halo
на 13.05.2019 в 01:59:02 #7hefest-armagedon на 12.05.2019 в 23:49:32 ======================================== Благодаря ти за късия и много концентриран пост. Това, че Хъмфритета и ИЦО не ги разбират нещата (заблудени), но МНОГО пишат ме забавлява.
ICO
на 13.05.2019 в 00:57:08 #6Както е казал Ал Капоне " С револвер в ръката и добра дума се постига много повече отколкото само с добра дума". Всичко е ок, но патроните са "мейд ин чина". Резултатът от първоначално наложените мита от САЩ и контра митата от Китай вече се вижда и той е УВЕЛИЧАВАНЕ на търговския дефицит на САЩ, а не намаляване. След 6 месеца ще видим резултата от наложените нови мита, санкции и контра санкции. Най-вероятно резултатът ще е същия но с по-ярко изразен /още по-голям търговски дефицит на САЩ/дисбаланс. Китай предложи на САЩ да се превърне в ресурсна база за икономиката им, като гарантира постоянни приходи и стабилни пазари. САЩ отказаха, защото искат да продължат да грабят и да живеят на кредит. Резултатът ще е тоталното изолиране на САЩ от световната търговия. Може да не ви се вярва, както и идеята за връщането на златния стандарт. Само времето ще покаже, кой е прав. Сега през 2019-2020 ще видите как ще се развие ситуацията с Полската икономика. Нещо като умалена "лайт" версия на това което ще се случи в САЩ след 2-4 години. Така че взимайте пуканките и гледайте шоуто. Ще падне голям смях, но на някой няма да им се смее.
hmmm
на 13.05.2019 в 00:07:54 #5Високотехнологичните фирми са най-активните заявители на патенти и търговски марки, сочи анализ на финландската компания TrademarkNow, която е изследвала пазара на интелектуална собственост през 2016 г. Сред 50-те лидери по патентни заявки 12 са именно от хай-тек сектора. На второ място са фармацевтиката и медицината с 9 места, а на трето – компаниите, които работят в сферата на красотата и грижата за тялото (8 от 50). Докладът на TrademarkNow потвърждава бурното развитие на китайската технологична индустрия. Ако по-рано компаниите от Китай често бяха набеждавани, че копират търговски марки и технологии, сега те се оказват сред лидерите по брой заявки за патенти. Като цяло, китайските компании са подали 3,7 млн. заявки през миналата година, спрямо 414 хиляди на компаниите от САЩ. На трето място е Индия с 303 хиляди заявки. В Топ 10 попадат още Япония, Южна Корея, Бразилия, Мексико, ЕС като цяло, Турция и Франция. https://technews.bg/article-99426.html
hefest-armagedon
на 12.05.2019 в 23:49:32 #4halo--според Стамболов--"Протекционизма е нож с две остриета".Цели щати сеят соя специално за Китай--Тръмп казва,че ще им намери пазар,но едва ли.Тръмп трябва да им помогне,иначе ще си разорят.От Силиконовата долина тръгват платки и чипове за китайските телефони и телевизори---взаимно обвързани са.За да основеш фирма в Китай трябва да кажеш и технологията си.Бях там halo, стотици фирми копират всичко--от френски мебели и парфюми, до машини.Най-големия пазар на Сименс е в Китай--китайците копираха вече влака им.Даймлер и БМВ имат заводи в САЩ и продават колите си в Китай.С една дума всички са ,като скачени съдове.Тръмп ще напълни хазната,но средния американец ще купува по-скъпи стоки.Това е лабиринт безкрай.
halo
на 12.05.2019 в 22:35:42 #3Френде, ИЦО виж какво е сътворил: "Очаква се на по-късен етап при изостряне на конфликта да се блокират американските инвестиции в САЩ." ----------------------- В състояние ли си да ми го обясниш? ИЦО, знаеш ли компонента с най-тежко значение за изхранването на Китай?
friend
на 12.05.2019 в 22:07:53 #2Ицо, Никой не може сам. Китай имт човешки и финансов ресурс, но откъм технологиите им куца. Освен това приоритет на Китай нее САЩ, а да си вземат териториите от Източен Сибир, в т.ч. Монголия. Китайците вероятно ще тръгнат срещу САЩ след 50 години. Русия не може да направи нищо нито против САЩ, нито против Китай. Накратко, ако има конфликт сега, то той би бил между Китай и Русия, но не между Китай и САЩ, от което ще загуби само Русия. Вероятно САЩ и този път ще подкрепят Русия, която ще загуби територии, технологии и население, както през ВСВ.
ICO
на 12.05.2019 в 21:22:02 #1След американските мита, Китай ще наложи контрамерки очаква се в резултат на тях вълна от масови фалити в селското стопанство на САЩ и не само там. Очаква се спиране на покупката на енергоресурси от САЩ. Очаква се на по-късен етап при изостряне на конфликта да се блокират американските инвестиции в САЩ. Ще стане ли по склонен за преговори Тръмп след като китайците почнат да смачват систематично американската икономика или ще тръгне към военно решение е въпросът който вълнува хората?