Липсата на отговор в определения срок от административен орган ще се смята за мълчаливо съгласие.
Това одобриха депутатите от Правната комисия при обсъждане на второ четене на промените в Административнопроцесуалния кодекс, информира БНР.
На практика така се разширява обхвата на "мълчаливото съгласие". Промяната е наложителна, тъй като на практика до този момент "мълчаливото съгласие" не е сработило, смятат депутатите от комисията.
Те спориха за процедурата по удостоверяване и по обжалване на акт, издаден чрез мълчаливо съгласие. Той ще се удостоверява с декларация, съставена от заявителя., която администрацията може да оспори. Срокът и условията, в които може да стори това, ще се уточняват със специални закони, стана ясно по време на обсъждането в комисията.
miko-kiko
на 05.10.2023 в 11:46:07 #3КОЛКО БИЛИ ДОБРОНАМЕРЕНИ НАШИТЕ "ДЕПУТАТИ", А ЗАЩО НЕ КАЖАТ ЗА РЕШЕНИЕТО НА СЕС ПО ОТНОШЕНИЕ МЪЛЧАЛИВИЯ ОТКАЗ КОЕТО Е И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЗА ЕС ?
psp_11
на 12.06.2018 в 18:08:43 #2Той ще се удостоверява с декларация, съставена от заявителя., която администрацията може да оспори. =========== Значи до сега се даваше подкуп да се свърши работа, а сега ще се дава за да не си мръднеш пръста... Има развитие при мафията..
shaka
на 12.06.2018 в 18:08:00 #1Силно се съмнявам, че ще се приеме - това ще намали възможностите на чиновниците да изнудват и да искат подкупи