Британската петролна компания British Petroleum финалзира сделката за продажба на свои активи в щатите Тексас и Ню Мексико, съобщава агенция Reuters. Купувач е американската Apache Corporation за $3,1 млрд.

Двете компании се договориха преди време британският петролен концерн да продаде на американската фирма собственост за $7 млрд., припомня Ройтерс.

Подготвените за прехвърляне активи включват газови находища в западните провинции на Канада и египетски компании за добив на петрол и метан.

Аварията на нефтената платформа на ВР в Мексиканския залив я вкара в големи разходи. Британската корпорация планира да изхарчи за ликвидиране на последствията от изтичането на нефт в морето почти $32,2 млрд. Затова корпорацията планира до година и половина да продаде активи за поне $30 млрд.