
В рамките на изложението ще се проведе конференция на високо ниво по въпросите за развитието на лозарството и винопроизводството в страните от Югоизточна Европа на тема: „Мерки за насърчаване на развитието на отрасъла и разширяване на пазара на вино".
На откриването ще присъстват министъра на развитието на селските райони и храните Александрос Кондос на Република Гърция и министъра на земеделието, горите и водите на Република Македония, Ацо Спасеноски.
Тази година в изложението ще участват 554 фирми от 32 държави.
Над 20 000 специалисти, търговци и ценители на качествени вина и високоалкохолни напитки идват всяка година на ВИНАРИЯ да правят бизнес. Форумът представя новостите от областта на лозарството и винарството в световен мащаб в неповторима атмосфера. Всяко ново издание на ВИНАРИЯ е по-мащабно и по-представително от предходното.