Microsoft се отказа от плановете си за изграждане на центрове за данни в Охайо, пише DatacenterDynamics. Компанията съобщи пред местна медия, че няма да реализира предишните си намерения да инвестира 1 милиард долара в три центъра за данни в окръг Ликинг в щата.

Това е последният от поредица нереализирани центрове за данни от страна на MS. Наскоро се появиха съобщения, че компанията се е оттеглила от проекти с мощност до 2GW в САЩ и Европа. Малко след това бе съобщено за отмяна на подобни планирани инвестиции и в Азиатско-тихоокеанския регион и Обединеното кралство.

Проектите в Охайо бяха обявени през октомври миналата година. От тях най-големият щеше да е в Ню Албани - за 420 млн. долара, като даже местната власт гласува данъчно облекчение за компанията за период от 15 години.

Chevron ще строи електроцентрали, захранващи центрове за данни за изкуствен интелект

Най-голямата енергийна компания в САЩ ще строи електроцентрали, захранващи... изкуствен интелект

Те трябва да са готови до четири години

Площта на обекта беше близо 23 000 квадратни метра, а строителството трябваше да започне през юли.

Компанията по-късно добави, че ще продължи да притежава земята и възнамерява да продължи с разработката в неопределен момент в бъдеще.

Междувременно, земята на два от обектите ще бъде поддържана в състояние, позволяващо използването ѝ за земеделие, като компанията продължава напред със споразуменията за подобрения на пътната и комуналната инфраструктура.

"Ще продължим да оценяваме тези обекти в съответствие с нашата инвестиционна стратегия. Искрено оценяваме ръководството и партньорството на правителствените служители в Охайо и подкрепата на жителите на окръг Ликинг.", заявяват сега от Microsoft.

Как Google и Microsoft станаха най-мощните US оръжия срещу Европа

Как Google и Microsoft станаха най-мощните US оръжия срещу Европа

Зависимостта на Стария континент от американските гиганти поставя в риск бизнеси и държави

Технологичният гигант се възползва от срива в акциите на Apple след обявяването на новите американски мита и стана най-скъпата компания в света с 2,64 трлн. долара пазарна капитализация.

Спекулациите относно постоянно нарастващия списък на отменени проекти за центрове за данни на Microsoft са многобройни. Брокерската компания TD Cowen първа привлече вниманието към въпроса, като анализаторите предположиха, че "отмяната на договори за наем и отлагането на капацитет сочат към свръхпредлагане на центрове за данни спрямо настоящата прогноза за търсенето."