Моят екип ще продължи да работи с General Motors, тъй като те усъвършенстват своя бизнес план и стъпки към преструктуриране, което е в съответствие с принципите ми.
И днес, след като се консултирах с моя екип за автомобилния проблем, аз мога да отчета, че необходимите мерки са били предприети, за да се даде на един от водещите производители на автомобили в Америка, Chrysler, шанс за нов живот.
Това е компания, която дава нашата американска идентичност. Това е компания, основана в ранните години на американската автомобилна индустрия, компания, която допринесе за това 20-ти век да бъде американски век и която въплъщава, заедно с другите двама членове на Големите трима, нашата изобретателност и непобедимия дух на американския народ.
Chrysler не е само икона на американската авто индустрия, а е източник на гордост за поколения американски работници, отговорен за подпомагане изграждането на нашата средна класа, дала на безброй американците възможност да създадат семейства и да изпратят децата си в колеж, спестявайки и за пенсионно осигуряване.
Тя е това, на което стотици хиляди работници и доставчици, и търговци, и техните семейства разчитат, за да плащат сметките си в нашето индустриално общество в Средния запад и в цялата страна.
Тя беше стълб на нашата индустриална икономика, но честно казано стълб, който е бил отслабен от изправянето пред трудни проблеми и избягване труден избор.
За твърде дълго, Chrysler твърде бавно да се адаптираше към бъдещето, проектирайки и изграждайки леки автомобили, които са по-малко популярни, по-ненадеждни и с по-висок разход на гориво, отколкото чуждестранните им конкуренти. Това е част от онова, което ни доведе до мястото, където те(Chrysler) потърсиха помощ от данъкоплатците.
Но, както казах и преди, ние просто не можем да поддържаме тази компания с море на безкрайно доставяне на долари от парите на данъкоплатците. Работата ми като президент е да гарантирам, че ако доларите от данъците са поставени на линията, те ще бъдат вложени в реални реформи, който ще направят Chrysler по-конкурентоспособна.
Ето защо отхвърлих първоначалния план за преструктуриране, които предложиха от Chrysler миналия месец. Ясно е, че ако ние дадем доларите от данъци за този план, това би било лоша сделка за американските данъкоплатци и не би поставило дружеството на жизнеспособен път.
Сега, в тези предизвикателни времена за американската авто индустрия и за американския народ, аз съм уверен, че ако ние като нация можем да действаме със същото чувство за споделена жертва и споделена цел, което показаха толкова много от акционерите на Chrysler, ако ние можем да приемем идеята, че всички ние сме заедно, от заседателна зала на профсъюза до залите на Конгреса, ние ще успеем не само с Chrysler, ние не само ще видим как нашата американска авто индустрия ще възкръсне, но ние ще възстановим и цялата икономика и ще направим 21-ви век нов американски век.
Ние вече имаме голям напредък. Ние можем да направим така, че големите американски производители на автомобили, Chrysler и G.M. да се възстановят. И аз съм уверен, че ние ще бъдем в състояние да направим, още веднъж, американската авто индустрия най-добрата авто индустрия в света.
Аз искам да благодаря на целия ми авто екип, който работи толкова усърдно за това, което аз считам, че е ще даде много по-добър резултат, отколкото изглеждаше преди 30 дни.
Kотарака
на 02.05.2009 в 15:39:49 #8след Крайцер иде ред и на Генерал Моторс! Обама дали има вече готова реч?
вендета
на 02.05.2009 в 14:38:36 #7То само с речи да ставаше, Фидел Кастро отдавна да е изтрелял Куба във световните икономически висини!
IstinaTa
на 02.05.2009 в 02:13:09 #6Брилянтна реч!
countach
на 01.05.2009 в 04:33:51 #5който е правил превода на тази статия... или му плащат малко или въобще не си заслужава заплатата
vladimir: тотално си полудял... спомни си за това, което си написал догодина...
Uau
на 01.05.2009 в 03:10:11 #4Аз казах хау
Uau
на 01.05.2009 в 03:07:56 #3Това са едни закоравели традиционни компании с много малко имиграционно присъствие.Често се правят събрания там и темата винаги е била "как да се измъкнем от дадена ситуация и вдигнем качеството?"Повярвайте ми по-тъпанарски идеи никога в живота си не съм чувал и така до следващото събрание.Те никога не приветстват с отворени обятия добра идея ако е от устата на имигрант,но не скриват че идеята е наистина най-добрата.С тези компании ще си отиде едно старо поколение американци дескриминиращо всички останали вклюкичетелно и индиянците.Време е да напуснат сцената и не биват спасявани.
Uau
на 01.05.2009 в 02:54:29 #2Наистина е пичага,но как ще накара толкова много мърди да работят и си мърдат мозъка, след като вече са научени на влачене и мързел не знам?
vladimir
на 01.05.2009 в 00:24:37 #1. жал ми е за обама. той е много свестен Човек, подготвен, Честен и ЧовеЧен. избра се по грешно време да администрира упадъка на сащ. сега президент трябваше да стане сара пейлин, а обама да бъде избран за президент след 35 години за да ръководи периода на възстановлението им... .