В началото на валутната търговия в четвъртък щатския долар леко се променя спрямо еврото и йената. Инвеститори и пазарни играчи оценяват протокола от юлската среща на Федералния резерв на САЩ, публикуван предния ден.

Общата валута днес сутринта се разменя срещу американската по $1,1844 за едно евро спрямо $1,1838 за евро в края на предходната сесия.

По отношение на японската национална валута, стойността на единната европейска валута възлиза на 125,65 йени едновременно, в сравнение със 125,63 йени за евро в сряда.

За един долар в четвъртък сутринта на пазара дават 106,09 йени при 106,12 йени за долар в края на предишния търговски ден.

Британската лира струва 1,3084 долара срещу 1,3098 долара през вчерашния работен ден и 1,1047 евро за паунд в сравнение с 1,1065 евро в сряда.

ICE Dollar Index, който измерва стойността на щатския долар спрямо шестте основни валути в света, е с 0,19% по-висок спрямо предходния ден. Индикаторът WSJ Dollar, който проследява динамиката на долара спрямо 16 основни световни валути, добавя 0,04%.

По време на заседанието през юли ръководителите на американската централна банка отбелязват голяма несигурност относно перспективите за американската икономика във връзка с пандемията на коронавирус, според протокола от заседанието на Федералния комитет за отворен пазар (FOMC) на 28-29 юли. Участниците в срещата изразяват мнение, че американската икономика вероятно ще се нуждае от допълнителна подкрепа, но не са решили кога да започнат да използват новите инструменти.

Валутният курс на китайските пари е леко се понижава по отношение на американските: днес сутринта е 6,9213 юана за едни долар при 6,9207 юана за долар в сряда.

Народната банка на Китай запази основния си лихвен процент за основния заем (LPR) на 3.85%. Централната банка на страната остави непроменени лихви за четвърти пореден месец, след като през април ги намали с 20 базисни пункта, за да съживи икономиката, която беше силно засегната от пандемията. Лихвата по петгодишни заеми се запази на 4,65%, съобщи НБК в четвъртък.

Както отбелязва Trading Economics,, това решение беше в съответствие с пазарните очаквания. Миналата седмица НБК запази лихвения процент по едногодишните заеми от програмата за средносрочно кредитиране (MLF) на 2,95% годишно.