"Кабинетът обяви Русия за една от основните заплахи за България" е водещo заглавиe на в. "Сега"

Москва не зачита териториалната цялост на независими държави, пише в документа за състоянието на националната сигурност

Българското правителство разглежда Русия като една от основните външнополитически заплахи, става ясно от доклада за състоянието на националната сигурност за 2016 г. Той бе приет от правителството и е изпратен за гласуване в Народното събрание. За първи път в правителствен документ има толкова остри обвинения и квалификации срещу Москва.

Прочети още от статията на в. "Сега"

"2017: Най-оптимистичната година на пазара на труда", четем на първа страница в. "Капитал Daily"

Апетитът за наемане на служители в български компании е най-силен през 2017 г. в сравнение с последните седем години. Това показва изследване на компанията за човешки ресурси "Менпауър България". През последното тримесечие на тази година най-много наети се очаква да има в сектора на строителството, минното дело и производството. А най-плахи са очакванията в сектора "Електричество, газ и вода". Разбивката по региони показва, че най-оптимистични са прогнозите за Пловдив, а най-слаби - за Русе. А големите компании с персонал над 250 души са с най-амбициозен план за наемане - нетното очаквано увеличение е 32%. Данните са в хармония с отчитаните от статистиката показатели за пазара на труда: постоянен спад в безработицата и вдигане на заплатите.

Прочети още от в " Капитал Daily"

"Парите за откупа на Адриан хвърлени до Нови хан" е заглавиe от в. "24 часа"

Похитителите първо наредили на бащата Тони Златков да кара към Перник. Преди да тръгне със сака с 600-те хил. лв., му наредили да махне джипиеса на колата си. Сред заподозрените за отвличането е бандата на Джаки Ръчичката

Край Нови хан в самото начало на магистрала "Тракия" Тони Златков е метнал сака с 600-те хил. лв. откуп за свободата на отвлечения си син Адриан, научи "24 часа".

Прочети ще от в. "24 часа"

"Вируси убийци и улики с радиация на склад с години" извежда на първа страница в. "Монитор"

Бухалки от 90-те години са на съхранение в Централния софийски затвор

Поне седем смъртоносни улики, които са веществени доказателства по дела, се пазят на склад в поделенията на вътрешното ведомство. Сред най-опасните от тях са радиоактивни предмети, биологични материали, заразени с най-различни болести, епруветки с кръвни проби, поразени от отрова, взривове, огнестрелни оръжия и хладни остриета. Те са събирани покрай разследването на дела, които понякога са се проточили с десетилетия. Уликите се пазят в складовете на вътрешното ведомство, районните управления и дори в Централния софийски затвор, докато текат делата. За всички тях има ясно разписани правила за съхранението им, докато тече процеса срещу обвиняемите лица, който понякога може да се проточи и до две десетилетия.

Прочети още от статията на в. "Монитор"

"България вече има право да поиска газова помощ при криза", пише в. "Капитал"

ЕС задължава страните членки да си помагат, когато някоя от тях внезапно не може да осигури доставките си на газ

Когато в закон е определен доста специфичен праг, над или под който трябва да се предприеме определено действие, естественият въпрос е кой има интерес. Именно такъв е случаят с приетия във вторник от Европейския парламент регламент за газовата солидарност.

Прочети още от в " Капитал"

"С популизъм бедност не се бори", пише в. "Сега"

Данък "богатство", необлагаем минимум и рязко вдигане на осигурителните прагове ще доведат до по-голяма безработицата, а не до по-високи доходи

В два поредни дни двата най-големи български синдиката, съгласувано или не, подеха поредна популистка кампания. В понеделник започна инициатива, подкрепена от КТ "Подкрепа", с гръмкия наслов: "Да спрем машината за неравенство! За справедливи данъци!". В нея се настоява за въвеждане на необлагаем минимум и за различни ставки по ДДС за определени стоки. Ден по-рано, в неделя, от КНСБ разпратиха становище до Народното събрание и Тристрания съвет с искания за далеч по-сериозни промени в данъчното законодателство, сред които въвеждане на данък "богатство" и рязко увеличаване на минималния осигурителен доход.

Прочети още от в. "Сега"

"Цените на парното замръзват до края на годината" пише в. "Монитор"

След 20 дни транзитът на синьо гориво с нови тарифи

Цените на топлата вода и парното до края на годината най-вероятно ще останат непроменени. Това стана ясно след общественото обсъждане, проведено днес за новия тарифен модел на транзита на природен газ, проведен в КЕВР.

След него председателят на енергийния регулатор Иван Иванов пресметна, че от началото на октомври крайната цена на природния газ от октомври ще е с 3-4 процента по-ниска. Той посочи още, че от повишаването на една част от нея - тарифата за пренос, най-засегнати ще са топлофикациите, защото имат неравномерно натоварване на мощностите си и потребление на природен газ и по тази причина те купуват не твърд годишен капацитет, а само за определени периоди, тримесечни, месечни на по-високи цени.

Прочети още от в. "Монитор"

"До Македония и назад", пише в. "Стандарт"

Договорът за добросъседство не отказа Скопие от историческите фантасмагории 

И аз като много българи поех това лято с жена ми към Македония- Скопие, Охрид, и Охридското езеро, Струга, Битоля и Велес. Бях изпълнен и с любопитство, нали се отваря нова страница в отношенията между нашите две страни с подписването на договора за добросъседство, парафиран от премиерите Зоран Заев и Бойко Борисов на 1 август. Питах се, как ли ще се решава най-щекотливия въпрос в това отношение- този за общата ни история. Интересуваше ме, какво се публикува и говори по медиите за българо- македонските работи. Всяка вечер, когато пусках телевизора по някой от каналите имаше филм по тези две теми. Изгледах един филм за "античния етнически македонец" Александър Македонски и подвизите на неговите войни. Също и друг филм, за "македонския" национален герой Гоце Делчев. Проследих и дебат между "историчари" за българо- македонския договор.

Прочети още от в. "Стандарт"

"Лъжите около Брекзит изплуват" четем във в. "24 часа"

Великобритания не изплаща своите бюджетни обещания и подписани споразумения, а излизането ѝ от ЕС ще я хвърли в нови разходи

Електоратът рядко има шанс да наблюдава как избраните от него политици се сблъскват с неизпълнимостта на дадените от тях лъжливи обещания. Обикновено предизборните обещания са толкова неясни, че трудно могат да бъдат свързани с реалността ("Да направим Америка отново велика"), друг път реализацията им е определена за толкова дълъг срок, че когато "гарантираният ръст" най-сетне настъпи или не, този, който го е обещал, отдавна не заема своя пост.

Прочети още от в. "24 часа"