"Цените на бензина и на дизела се устремиха към 2.40 лв. за литър" е водещo заглавиe на в. "Сега"

Най-скъпи са горивата в Шуменско и Благоевградско, най-евтини - в Русе и Ямбол

Цените на бензина и дизела продължават да гонят летни рекорди и на много места в страната вече надхвърлят 2.30 лева за литър и гонят 2.40 лв. Става дума за най-масово употребяваните горива - бензин А-95 и обикновен дизел. По-висококачествените бензини и дизелът със специални добавки в повечето големи вериги се продават на цени, надхвърлящи 2.50 и достигащи до 2.75 лева за литър. Най-скъпо горивата се продават по бензиностанциите в Шуменско и Благоевградско, сочи справка в специализираните сайтове.

Данните на сайта Fuelo за вчера показват, че средната цена за страната на А-95 е била 2.26 лв. за литър и 2.29 лв. на литър за дизела. На места обаче бензинът варира от 2.20 лв. до 2.34 лв. за литър, а дизелът стига до 2.41 лв. за литър.

Прочети още от статията на в. "Сега"

"Нови 83 влога над милион", четем на първа страница в "24 часа"

Нарастват и сметките със сума от 500 хил. до 1 млн.- с 203 броя за една година

По 7 нови депозита с над 1 милион лева в тях са откривани всеки месец от юни 2017 г. до юни 2018 г., показват данните на централната банка.

Така към юни т.г. милионерите с влог вече са 826, което е с 10 души повече от март и с 83-има от миналия юни.

Общата сума на най-големите депозити е 234,3 млн. лв., докато през юни м.г. тя е била 180 млн. лв.

Прочети още от в. "24 часа"

""Джи Пи груп" ще строи тунел "Железница" срещу 185 млн. лева", четем в "Капитал"

"Главболгарстрой" и "ПСТ груп" са избрани за изпълнители на двата подхода към тунела. Това е пореден търг с масово отстраняване на кандидати

Само обичайните за търгове български фирми ще строят най-дългия и скъп тунел у нас - "Железница" на магистрала "Струма", и пътя към него. Всички чуждестранни участници не са били допуснати от Агенция "Пътна инфраструктура" до крайното класиране със стандартния мотив - пропуски в документацията или несъответствие с поставените изисквания.

Прочети още от " Капитал"

"Вадят 27 хотела и 50 кръчми на тезгяха" извежда на първа страница в. "Монитор"

Искат близо 3 млн. лв. за 4-звезден в Несебър, в Русе продадоха фабрика за пластмаса за 80 бона

27 хотела и 50 кръчми извадиха на тезгяха частни съдебни изпълнители от цялата страна в разгара на лятото. Това показа проверка на "Монитор" в регистъра на публичните продажби на Камарата на ЧСИ-тата.

Прочети още от статията на в. "Монитор"

"Прокурори ще нищят Бенчо Бенчев за укривателство", четем във в. "Стандарт"

Започна разследване по досъдебно производство срещу общинския съветник Бенчо Бенчев за укривателство на Димитър Желязков-Очите. Това съобщиха от пресслужбата на Районната прокуратура в Бургас.

От прокуратурата казаха, че разследването срещу Бенчев е затова, че от 2 до 5 август в Истанбул, Турция е спомогнал на извършилия престъпление Димитър Желязков - Очите да се укрие и да бъде осуетено неговото наказателно преследване. За това умишлено престъпление, законодателят е предвидил наказание "лишаване от свобода" до 5 години, информираха от Районната прокуратура.

Прочети още от в. "Стандарт"

""Газпром" сглобява връзка на "Турски поток" с Австрия през България", пише "Капитал"

Втората тръба на подводния проект трябва да заработи в края на 2019 г.

Втората тръба от газопровода "Турски поток", предназначена да пренася газ за Европа, трябва да е готова за експлоатация в края на следващата година, заяви министърът на енергетиката и природните ресурси на Турция. В телевизионно интервю Фатих Дьонмез каза, че датата 31 декември 2019 г. са му съобщили от "Газпром". 

По-късно днес Аслъ Есен, говорителка на South Stream Transport B.V., съобщи на пресконференция, че са положени над 45% от втората тръба. Плаващата платформа Pioneering Spirit е покрила 435 км от "Турски поток 2" и заедно с приключилата през април работа по първата тръба са положени общо 1370 км, допълни тя, цитирана от Анадолската агенция.

Прочети още от " Капитал"

"НЗОК плаща огромни суми за лечение в чужбина, достъпно и у нас", пише в. "Сега"

Заради липса на купени с търгове изделия и лекарства тук деца се пращат в ЕС

Здравната каса плаща лечение на деца в чужбина, въпреки че то може да се извърши у нас, но болниците не са направили обществени поръчки и нужните консумативи и лекарства липсват. Наскоро новият управител на здравната каса Дечо Дечев е подписал два формуляра за финансиране на лечение в чужбина за "двеста и няколко хиляди лева", въпреки че то може да се извърши у нас за много по-малко пари, обяснява самият той пред надзорния съвет на касата, сочи стенограмата от последното заседание.

Става дума за поставяне на става, за която не е проведена обществена поръчка в държавната болница по ортопедия в "Горна баня" и за онкопрепарат, който не е осигурен с търг от друга болница. "Мотивите са - и двете дейности могат да се изпълнят на територията на страната, но се насочват за чужбина, това от фонда (за лечение на деца - б.р.), защото в първия случай болницата по онкология не е провела обществена поръчка за лекарството, не че го няма тук. Не е провела обществена поръчка за лекарството и затова отива в чужбина", обяснява Дечев. Такъв бил и случаят със става за 30 000 евро. Дечев все пак е подписал формулярите, за да не се бави лечението на децата.

Прочети още от в. "Сега"

"Контрабандата на цигари удари дъното" пише в. "Монитор"

5,8 на сто са контрабандните цигари предназначени за вътрешния пазар у нас, като нивото е най-ниско от 2007 г. насам. Това показва проучване на големите производители и вносители на тютюневи изделия у нас.

Данните сочат още, че пред България с по-нисък дял на незаконния тютюн изделия са само 2 страни от ЕС - Чехия и Хърватска, а Италия е на нашето ниво. На Апенините обаче за първото тримесечие е отчетен ръст.

При папиросите без бандерол най-голям е делът на неизвестните марки,като най-много от тях идват от съседните Сърбия и Македония. а лидер по пушене на незаконни цигари у нас продължава да е Свиленград с 19%, но там за периода е отчетен спад от 9 на сто, сочи още проучването, което проследява делът на празните опаковки.

Прочети още от в. "Монитор"

"Стефан Софиянски: Кметът Фандъкова работи доста активно и сериозно" е заглавиe от в. "24 часа"

- Г-н Софиянски, половината столица е разкопана - изгражда се метро, преасфалтират се булеварди. Вие като кмет казвахте, че най-много обичате да ровите, да строите. Как оценявате работата на столичната администрация? Харесвате ли кмета Фандъкова?

- Очевидно работи доста сериозно. Хубаво е, че има добра инвестиционна програма. Както и към мен винаги е имало забележки, така и аз бих казал, че някои от обектите може да се правят по-бързо. Логично е да се затваря, когато трафикът намалява. Иначе винаги може да се направи по-добра координация, но според мен в момента се работи доста активно.

Прочети ще от в. "24 часа"

"Половината ни таланти вече остават у нас", пише в. "Стандарт"

Атанас Христов е председател на Асоциацията на българските олимпийски отбори по природни науки. По професия обаче е богослов. За това какво е общото между теологията и физиката и как държавата финансира състезателите по природните ни науки, "Стандарт" разговаря с него

- Господин Христов, тази година много български деца донесоха призове от олимпиади по математика и природни науки. До каква степен помага държавата за това и докъде е заслуга на Вашето сдружение?

- Това в никакъв случай не е изцяло наша заслуга. Това, което ние правим, е да помагаме на отборите в подготовката им. Печелим вече трети тригодишен проект за финансиране от "Америка за България", която подкрепя дългосрочно отборите ни по природни науки. Така успяваме да помагаме на ръководителите на отборите и на самите състезатели да се подготвят по-добре и да представят страната ни на международните олимпиади.

Прочети още от в. "Стандарт"