До средата на века повишаването на температурата ще излага работниците на открито на все по-чести и опасни топлинни условия. Това важи както зо САЩ, така и за почти целия свят, пише Guardian. През следващите няколко десетилетия обаче именно американците, които работят на открито със сигурност ще открият, че е просто твърде горещо да си вършат работата, без да рискуват здравето или дори живота си.

До 2050-а година близо 60 на сто от работещите навън, като строителни работници и земеделци, ще преживеят поне една седмица в работа, в която екстремните горещини са твърде опасни. Това е в сценарий, при който се предприемат малко или никакви действия за намаляване на вредните емисии. Към днешна дата вече около 10% от работниците в САЩ губят платени работни дни поради екстремни температури.

"Ако не намалим вредните емисии милиони работници ще бъдат все по-излагани на опасни нива на топлина", твърди Кристина Дал, която е съавтор на нов доклад, публикуван от Съюза на американските учени.

Забележително е, че към лятото на 2021-а година почти всеки пети работник на открито в Америка е изживял поне един месец от екстремно горещи дни.

Гейтс обеща $1,5 милиарда за изменението на климата, но само при приемане плана за $1,2 трилиона за инфраструктура

Гейтс обеща $1,5 милиарда за изменението на климата, но само при приемане плана за $1,2 трилиона за инфраструктура

Гейтс отстъпи за кратко позицията си на четвъртия най-богат човек в света

Около една пета от американските работници или 32 милиона души в момента имат работа, в която по-голямата част от деня им преминава навън.

Работниците на открито в САЩ са застрашени 35 пъти повичи от смърт озаради излагане на екстремна топлина, отколкотовсички останали хора по света, сочат федералните данни. По този повод Центровете за контрол и превенция на заболяванията (CDC) вече препоръчват на работодателите да намалят работните графици, когато топлинният индекс, който отчита горещината и влажността достигне 38-42C.

Понастоящем няма федерални стандарти за топлинна безопасност, които да защитават работниците на открито по време на екстремни горещини и само два щата - Калифорния и Вашингтон, имат въведени стандарти за безопасността на работещите на открито.

Швейцария задължава компаниите да декларират рисковете от бизнеса им върху климата

Тази малка и богата държава задължава корпорациите да се съобразяват с климатичните промени

Корпорациите са длъжни да се съобразят

Оставането вкъщи в горещите дни в крайна сметка би струвало на средния работник на открито около 1700 долара на година или 55 милиарда долара общо за всички работещи навън. Най -тежките последици ще бъдат върху строителните и миньорите, които рискуват да загубят 14,4 милирада долара годишна печалба. Следват представителите на професиите, свързани с инсталиране, поддръжка и ремонт, които ще  загубят около 10,8 милиарда долара.

Южните щати, разбира се, ще се сблъскат с най-голям брой дни, когато работата навън е почти невъзможна. В Луизиана например работниците вече губят около 1000 долара от заплатите си именно заради дни, в които е твърде горещо за работа. Тази цифра може да се увеличи до близо 5000 долара през следващите години.

Изменението на климата ще повлияе неравномерно на европейската финансова система

Изменението на климата ще повлияе неравномерно на европейската финансова система

Защо климатичните промени са не вещаят нищо добро нито за планетата, нито за икономиката?

Много компании търсят решение натези проблеми като изместват работата на служителите си нощем и много рано сутрин. Но и това не е идалното решение. Според лекарите преместването на работата в нощните часове е свързано с по-високи нива на психични и физически здравословни проблеми.

По -рано тази година демократите в Конгреса на САЩ внесоха законопроект, който задължава Администрацията по безопасност и здраве по време на работа да изисква работодателите да осигурят подходяща вода, сянка и почивки за работниците на открито, които са редовно изложени на топлина. И това е чудесно, но по-важно е правителствата да се съсредоточат върху основната причина. А именно намаляване на вредните емисии.