Само 7,8% от населението биха сигнализирали за корумпиран политик с името си. Това показва проучване на "Алфа Рисърч", проведено между 13 - 20 септември 2017 г. при 1030 ефективни интервюта сред пълнолетни граждани.
18,4% от анкетираните биха подали сигнал, но при условие, че е гарантирана анонимността им. 31,7 на сто не са убедени, че ще има ефект от сигнала им.
Категорични, че няма да подадат сигнал за корумпиран политик са 18,7% от анкетираните. Мотивът им е: "Не, аз самият може да пострадам". 23,4 на сто не са наясно - "Не знам, не мога да преценя".
Източник: Alpharesearch
Както и в предишни месеци, дейността на правосъдната система е съпътствана с най-висока обществена критика. Тя преобладава както за работата на съда (10% положителни срещу 58% отрицателни оценки), така и за тази на обвинението в лицето на главния прокурор Сотир Цацаров (9% положителни срещу 49% отрицателни оценки).
В дъното на класацията, като най-неуспешни, се определят правосъдието, здравеопазването и борбата с престъпността във всичките й измерения.
Източник: Alpharesearch
Кастело Белведере
на 26.09.2017 в 16:35:40 #1Борба по високите етажи. Демек отвреме на време за храна на народа ще се подхвърля някой настъпал мотиката или вече изчерпал се политик. А ниските етажи кой ги бръсне. Там дето реално народа го усеяа с джоба си , а? Нека се преборят първо с "малката" корупция". Нека променят манталитета с възпитание и правов ред. Да видят как изведнъж и телефените измами ще изчезнат, защото рушветът ще е минал от графата "така се прави за да си уредиш нещата" в графата на "неправилното, наказуемо и лошо нещо, което влияе на всички" . И как после ефектът сам ще си запълзи към горните етажи заедно с новите хора с нов европейски, а не евразийско-ориенталски манталитет.