60-те години - време на икономическо благоразумие и простота. Пестеливостта е начин на живот за много семейства по това време, в опит да си осигурят стабилност и сигурност. Като откраднем от вечната мъдрост на пестеливия живот от 60-те години на миналия век, можем да създадем навици, които водят до финансов растеж и просперитет.

Ще разгледаме пет ключови съвета за пестелив живот от 60-те години на миналия век, които и днес са много ефективни трупане на богатство. Тези стратегии са издържали изпитанието на времето, затова определено си стува да да ги използваме. Нека видим пестеливите навици от миналото могат да ни насочат към по-изобилно бъдеще, представени в блога New Trade U.

Създайте и се придържайте към определен бюджет

През 60-те години повечето семейства следят приходите и разходите си, за да са сигурни, че живеят според възможностите си. Създаването на бюджет тогава е било от съществено значение за финансова стабилност и избягване на влизане в на преразход. И докато тогава се е използвал само тефтер и молив, днес имаме достъп до широк набор от инструменти и приложения за бюджетиране, които улесняват повече от всякога наблюдението на нашите навици за харчене.

Създаването и спазването на бюджет ни помага да видим нагледно ненужните разходи и да пренасочим тези пари към нашите финансови цели.

Уорън Бъфет: Най-добрите ми съвети за печелене на пари за хората от средната класа

Уорън Бъфет: Най-добрите ми съвети за печелене на пари за хората от средната класа

Инвестирайте в себе си e сред най-важните заръки на милиардера

2. Гответе храна у дома

Домашно приготвените ястия са нещо задължително през 60-те години на миналия век, като, както и днес това се асоциира с по-здравословни хранителни навици и значително спестяване на разходи, в сравнение с храненето навън. Семействата тогава са планирали своите менюта, използвайки сезонни продукти и купувайки на едро, което спестява голям разход.

Може да отделим време за планиране и приготвяне на храната си. Създавайки седмични менюта и списъци за пазаруване, можем да избегнем изкушението от импулсивни посещения на магазини на ресторанти и поръчки за вкъщи. Приготвянето на храна у дома не само намаляв разходите за храна, но и така имаме контрол върху качеството и хранителната стойност на нашите ястия.

3. Поправете и повторно използвайте счупени предмети

Културата от 60-те години на миналия век наблягаше на поправянето и повторно изпозлване за други цели на вече негодни предмети. Хората редовно са поправяли домакински предмети, дрехи и уреди, удължавайки живота на вещите си и минимизирайки разходите за подмяна.

Сега си казваме, че счупеното носи щастие и изхвърляме. Но може, да научим основни умения за ремонт от типа "направи си сам". Освен това можем да проучим начини за намиране на креативни нови приложения за неща, които иначе биха могли да се озоват в кошчето. Възприемайки начи

5 правила за трупане на богатство, които финансово грамотните хора следват

5 правила за трупане на богатство, които финансово грамотните хора следват

Тези стратегии могат да ви помогнат да ускорите натрупването на богатство и да постигнете по-ефективно финансовите си цели

н на мислене за ремонт и повторна употреба, можем значително да намалим разходите и да допринесем за по-устойчив начин на живот.

4. Ограничете тегленето на кредит

Използването на кредит е било много по-малко разпространено през 60-те години, отколкото днес. Хората предпочитаха да спестяват за покупки и да плащат в брой, когато е възможно. Този подход помага да се избегнат капаните на дълга и свързаните с него лихви, които могат да възпрепятстват натрупването на богатство. Въпреки че кредитните карти са се превърнали в удобна и често необходима част от съвременния живот, все още можем да прилагаме принципите на ограниченото използване на кредити.

Освен това, фокусирането върху изграждането на стабилен фонд за спешни случаи може да намали зависимостта ни от кредит по време на неочаквани финансови предизвикателства. Възприемането на по-предпазлив подход към кредитирането може да освободи повече от нашите приходи към спестявания и инвестиции, ускорявайки пътя ни към финансова свобода.

5. Отглеждайте храната си, ако имате такава възможност

Това е може би най-трудно изпълнимият съвет в днешно време, особено ако сме жители  на големия град. Много домакинства през 60-те години на миналия век имаха градини, снабдявайки семействата си с пресни продукти и намалявайки зависимостта си от закупени от магазина хранителни стоки.

Дори и да нямаме просторен заден двор, можем да приложим този принцип, като направим малка градина или засадим зеленчуци и билки в големи сакции. Освен хора разполагат и с извънградски къщи, чиито дворове тънат в забрава и вместо това могат да бъдат използвани за нещо толкова полезно.