Най-големият оператор на тротинетки в Европа, естонската Bolt, обяви, че навлиза на пазара в Бургас. Компанията пуска над 250 електрически тротинетки по улиците на морския град. В зависимост от търсенето, платформата планира да увеличи броя на тротинетките, за да осигури тяхната наличност и да предостави изключително приятно потребителско изживяване в Бургас.
Това е третият град в България, където Bolt разширява присъствието си, след стартиранията в столицата и в град Варна по-рано тази година. От 18 октомври хората, които живеят или посещават Бургас, ще имат възможност да се придвижват из града с тротинетките на компанията.
"Благодарни сме на град Бургас за доверието към Bolt и с нетърпение очакваме да започнем съвместната си работа, за да изградим отговорни навици за използване на микромобилност през следващите години. Също така се радваме да предложим на нашите клиенти достъпни споделени тротинетки.
Преди първото пътуване всеки клиент трябва да се регистрира в нашата платформа и трябва да бъде на поне 18 години, за да го направи. Нашата усъвършенствана GPS система контролира как тротинетките ни се паркират и управляват, за да се гарантира безопасността на всички на улиците", коментира Теодор Рачев, оперативен мениджър на Bolt в България.
Тротинетките на компанията имат електронен ограничител на скоростта от 20 км/ч, което означава, че превишаването на скоростта не е възможно, дори когато се спускат по наклон. Компанията се е съгласила и с предложението на местните власти да бъде наложена зона с ниска скорост в парковите райони, където скоростта на тротинетките ще бъде автоматично ограничена до 15 км/ч.
Bolt е глобална платформа за споделена мобилност, която предлага услуги за микромобилност, включително електрически тротинетки и електрически велосипеди, в над 300 града в 28 държави. Услугите на компанията за микромобилност се свързват с вече съществуващите транспортни услуги, улеснявайки придвижването на хората.
От Bolt казват, че така целят да намалят общото ниво на използване и притежание на автомобили и да помогнат за създаването на градове за хората, а не за колите.