От българската компания за свързване на кандидати и работодатели nPloy обявиха, че могат да помагат на българския бизнес да спазва европейски регулации за прозрачност чрез изкуствен интелект. Платформата на стартъпа, който през 2023-та година получи допълнително €1,5 милиона. от Фонда на Фондовете и вече оперира на няколко международни пазара, е напълно съобразена с новите изисквания на Европейския Съюз.

България, както и другите държави-членки на ЕС, са задължени да се адаптират към новата директива на ЕС за прозрачност на възнагражденията и безпристрастен подбор до юни 2026-а година.  

Снимка 618451

Източник: БГНЕС

Какво е проактивен подбор?

Чрез т.нар. проактивен подбор работодателите могат да канят подходящи кандидати да кандидатстват за отворени позиции, на база техните умения и опит, без достъп до личните им данни. Личната информация на кандидатите става видима едва когато те приемат поканата, което гарантира елиминиране на предразсъдъците в първоначалния етап от подбора на кадри.

"Твоето БЪДЕЩЕ" е обща платформа на Webcafe.bg и Money.bg за кариерно развитие, която свързва талантите с бизнеса.

Новите функционалности на платформата предоставят възможност за публикуване на единични обяви и проактивен подбор чрез система с кредити за достъп до базата с таланти. nPloy използва изкуствен интелект, за да анализира и филтрира кандидатите по умения и опит, намалявайки времето за подбор и повишавайки точността на съвпаденията. Компаниите получават достъп до над 250,000 професионалисти в платформата, включително висококвалифицирани специалисти в най-търсените индустрии.

Снимка 584547

Източник: nPloy

Преди три години nPloy привлече близо 4 милиона лева, за да промени пазара на труда

Припомняме, че през 2022-ра година българската иновативна платформа за свързване на кандидати и работодатели nPloy затвори своя първи инвестиционен рунд в размер на почти 4 милиона лева. Основен инвеститор в рунда беше българският инвестиционен фонд "Морнингсайд Хил", като целта на финансирането беше развитие на платформата и навлизане на нови пазари в централна и източна Европа.

Още тогава платформата на компанията се използваше от над 85 000 потребители и над 500 работодатели в страната. Сред тях са BIC, SAP, Lidl и Postbank. Платформата предлага изключително прозрачен и ефективен процес на подбор. В нея компаниите имат достъп до информация за професионалния опит и умения на всеки кандидат, но не и до лични данни като имена, пол, възраст и настоящ работодател, което гарантира максимална обективност на процеса.

През 2023-та година българската компания навлезе и на румънския пазар.

Снимка 667507

Източник: iStock

Как nPloy подкрепя новите регулации на ЕС?

Иновативната платформа на българския стартъп, за която Money.bg е писала и преди, вече 4 години подпомага компаниите в прилагането на прозрачни и справедливи процеси на подбор, съобразени с последните регулаторни изисквания на Европейския Съюз за прозрачност на заплащането и инициативите на Европейската Комисия за намаляване на административната тежест и подобряване на конкурентоспособността.

Новата директива на Европейския Съюз изисква от компаниите да разкриват информация за заплатите, за да гарантират равно възнаграждение за еднакъв труд. Тези мерки целят да намалят разликите в заплащането между половете и да насърчат прозрачност и справедливи практики в подбора на персонал.

"Нашата мисия е да предоставим на всяка компания достъп до модерни, ефективни и напълно прозрачни методи за подбор на таланти. Благодарение на технологията ни, бизнесите могат едновременно да отговорят на новите регулации на ЕС и да подобрят качеството на своите екипи", коментира Константин Цонев, съосновател и оперативен директор в nPloy.

Европейската комисия залага на по-ефективни и дигитални решения в подбора на персонал, а nPloy предоставя иновативен модел, който намалява времето за подбор и елиминира пристрастията при първоначалната селекция на кандидати.

През 2023-та година от nPloy обявиха за Money.bg, че бизнесът им в Румъния се развива с бързи темпове и е привлякъл към платформата над 50 компании и повече от 4600 потребители.