
Под това жените имат предвид икономиката. „Който и да спечели президентския пост през ноември, това ще е защото ще апелира към гласовете на жените", казва Ким Генди от Националния съвет за проучване на жените.
Президентът на Националния съвет Линда Беш казва, че 14 млн. жени в Америка живеят в бедност, и докато жените съставляват 48% от работната сила, те получават 61% от работните места с минимални заплати.
На конференция в Ню Йорк по-рано през седмицата Сандра Морген, професор в Penn State University е заявила, че женските движения не фокусират достатъчно върху икономиката. „Няма да имаме прогресивна програма, освен ако нуждите на жените с ниски доходи не стоят в центъра".
Кризата в жилищния сектор има непропорционален ефект върху жените, при които второкласните ипотеки (sub-prime mortgages) с 32% по-висока вероятност водят до банкрут.
Жените са следили предизборната кампания на Хилари Клинтън с голям ентусиазъм и загубата ги разочарова. Сенаторът от Ню Йорк ще се оттегли от надпреварата в Демократичната партия в събота, оставайки двама претенденти за креслото в Белия дом: републиканеца Джон МакКейн и съпартиеца й Барак Обама.
„Белите якички", които са печелят по-малко от $30,000 до $40,000 на година, гласували преобладаващо за Клинтън, ще са ключа към успеха през ноември, казала е Генди. При тези хора няма привързаност към партия, те ще гласуват за онзи кандидат, който по-правилно говори за нещата, които ги вълнуват. „Тези демографски групи гласуваха щат след щат за Хилари Клинтън".
През последните две президентски кампании проблемите за жените за обсъждани само до темата аборт. Според феминистките, нужно е рамката на темите да се разшири. Време е да се надраснат личностите и да се фокусира върху проблеми, особено икономическите, от отглеждането на децата до грижа за болните, минимална работна заплата и здравеопазване.