SAP България дава възможност на клиентите и партньорите си да бъдат част от процеса на разработка, тест и въвеждане на решения, които се създават в развойния център на компанията, базиран в София. Специалистите от SAP Лабс България търсят консултиране и диалог с крайните потребители, с което не само ще могат да отговорят на нуждите на българския бизнес, но и ще подобряват и надграждат платформите, върху които работят.

За екипите на SAP иновацията не е просто процес на обновяване, а сечението, в което се срещат идеите, възможностите и практиката. Именно затова те включват настоящите и бъдещите си клиенти още в ранните етапи на продуктовите разработки. Чрез метода "Design Thinking" потребителите на SAP технологии могат да дефинират нуждите и идеите си и съвместно със SAP специалистите да ги превърнат от визия в работещ продукт.

Центърът на SAP Лабс в България работи в няколко основни направления. Сред тях е облачната платформа на SAP HANA (SAP HANA Cloud Platform), която позволява на компаниите да ползват възможностите на най-съвременния бизнес продукт, без да е необходимо да имплементират самия софтуер. Чрез облачната платформа партньорите на SAP и техните клиенти могат бързо и ефективно да разработват бизнес приложения за специфичните си нужди, които не само да ползват, но и да споделят в рамките на платформата и на най-голямата глобална бизнес мрежа Ariba.

Lifecycle Management е друг фокус на българските SAP специалисти. Разработват се различни решения, сред които решение за виртуализация на SAP софтуер (напр. Копиране и Клониране на системи), решение за стартиране на предварително конфигуриран SAP софтуер в различни облачни доставчици (напр. Amazon), решения за инсталация, конфигуриране и обновяване на SAP системи (напр. HANA), решение за управление и мониторинг на „живота" на продукти и процеси в 11 ключови области - от планиране, през проектиране, въвеждане и тест, до поддръжка и анализ на ефективността, и други.

SAP Identity and Access Management пък е портфолио от продукти, свързани със сигурността и нивата за достъп на всеки един служител до определена информация. Чрез тях се предоставя и следи оторизацията на работниците, влизащи в дадена система и се намаляват значително рисковете, свързани със сигурността на данните.

Влиянието на бизнеса върху околната среда се превръща във все по-важна тема, а регулациите в тази посока стават по-стриктни. За да се облекчи производствения и административен процес, SAP разработва платформата „Информационна система за околната среда" (Environmental Management Information System - EMIS). Системата позволява на компаниите да събират, проследяват, валидират, одитират и отчитат информацията, свързана с околната среда по бърз и синхронизиран със законовата рамка начин.

Българските компании могат да партнират на SAP в избрани и важни за тях направления. Те имат възможност да се включват във всяка една фаза на развойния процес, като в допълнение получават консултиране, тест и подобряване на оперативния софтуер, както и насоки за най-ефективна употреба на съвременни IT технологии.