Богатите хора влагат пари в различни финансови и реални активи, включително акции, взаимни фондове, пенсионни сметки и недвижими имоти. Повечето от 20,27 милиона милионери в САЩ не са наследили парите си; само около 20% са наследили парите си.

В същото време, повече от две трети от всички милионери са предприемачи. Ето някои от местата, където истински богатите държат парите си, според изданието Smartasset.

Парични средства и парични еквиваленти

Много, а може би дори повечето милионери са пестеливи. Ако харчеха парите си, нямаше да имат никакви за увеличаване на богатството си. Те харчат за неща от първа необходимост и някои луксозни стоки, но спестяват и очакват целите им семейства да правят същото.

Много милионери държат голяма част от парите си в брой или високоликвидни парични еквиваленти. Те създават спешна сметка, преди изобщо да започнат да инвестират. Милионерите банкират по различен начин от останалите от нас. Всички банкови сметки, които имат, се управляват от частен банкер, който вероятно управлява и тяхното богатство. Няма чакане на опашка пред гишето.

Проучванията показват, че милионерите може да имат средно до 25% от парите си в брой. Това е, за да компенсират евентуални спадове на пазара и да имат налични пари като застраховка за техния портфейл. Паричните еквиваленти, финансови инструменти, които са почти толкова ликвидни, колкото парите в брой, са популярни инвестиции за милионерите. Примери за парични еквиваленти са взаимните фондове на паричния пазар, депозитни сертификати, търговски ценни книжа и съкровищни бонове.

Някои милионери държат парите си в съкровищни бонове, които продължават да прехвърлят и реинвестират. Те ги ликвидират, когато имат нужда от пари. Съкровищните бонове са краткосрочни бонове, емитирани от правителството на САЩ за набиране на пари.

Съкровищните бонове обикновено се купуват с отстъпка. Когато ги продавате, разликата между номиналната стойност и продажната цена е вашата печалба. Уорън Бъфет, главен изпълнителен директор на Berkshire Hathaway, има портфолио, пълно със сметки на паричния пазар и съкровищни бонове.Милионерите също имат сметки с нулев баланс в частни банки. Те оставят парите си в брой и парични еквиваленти и пишат чекове по сметката си с нулево салдо. В края на работния ден частната банка, като попечител на различните им сметки, разпродава достатъчно ликвидни активи, за да се уреди за този ден. Техните пари се държат на тяхно име, а не на името на частната банка попечител.

Други милионери имат сейфове, пълни с пари в брой, деноминирани в много различни валути. Тези сейфове се намират по целия свят и всяка валута се съхранява в държава, в която се извършват транзакции с помощта на тази валута.

Недвижим имот

Повече от 200 години инвестирането в недвижими имоти е най-популярната инвестиция за милионерите, за да запазят парите си. През всичките тези години инвестициите в недвижими имоти са били основния начин, по който милионерите са направили и запазили богатството си. Тенденцията започва със закупуването на основен дом и след това на други жилища, обикновено за наематели. След закупуване на някои лични недвижими имоти, те започват да купуват търговски недвижими имоти като офис сгради, хотели, стадиони, мостове и др.Милионерите често имат големи портфейли от недвижими имоти. След като се утвърдят като купувачи на пазара на недвижими имоти, агентите за недвижими имоти започват да им предлагат сделки и намират за лесно получаването на финансиране. Големите инвеститори имат много милиони, свързани с недвижими имоти.

Недвижимите имоти не са инвестиция, от която да разчитате за пари, но са доходоносна инвестиция в дългосрочен план, защото те харесват пасивния доход и откриват, че недвижимите имоти го осигуряват.

Акции и фондове

Някои милионери обичат простотата. Те инвестират в индексни фондове и акции, изплащащи дивиденти. Те харесват пасивния доход от капиталови ценни книжа точно както харесват пасивния доход от наем, който недвижимите имоти осигуряват. Те просто не искат да използват своите инвестиции за управление на времето.Свръхбогатите инвеститори могат да притежават контролен дял в една или повече големи компании. Но много милионери държат портфолио от само няколко ценни книжа в капитала. Много от тях може да притежават индексни фондове, тъй като печелят прилична възвръщаемост и не е нужно да отделяте време за управлението им. Те също така имат ниски такси за управление и дават отлична диверсификация. Милионерите също харесват акции, изплащащи дивиденти, заради пасивния доход, който осигуряват. Разбира се, те също се интересуват от увеличаване на стойността на капитала, но за някои това е по-малко притеснително от генерирането на текущ доход.

Частни капиталови и хедж фондове

Освен ако не сте мултимилионер, не можете да участвате в хедж фонд или да купите частен капиталов фонд. Публичният капитал е добре известен, тъй като неговите акции се търгуват на фондовите борси. Едно от предимствата му е неговата ликвидност. Можете лесно да ликвидирате своя публичен капитал или акции.

Фондовете за частен капитал, от друга страна, обикновено получават своите инвестиции от големи организации като университети или пенсионни фондове. Инвеститорите във фондове за дялово участие трябва да са акредитирани инвеститори с определена нетна стойност, обикновено най-малко $250 000. Акредитирани инвеститори могат да бъдат както физически лица, така и организации, но те се определят от регламенти. В други области фондовете за частен капитал не трябва да отговарят на толкова много разпоредби, колкото публичния капитал. Някои от свръхбогатите, ако са акредитирани инвеститори, наистина инвестират в частен капитал.

Хедж фондовете не са същите като частния капитал. Хедж фондовете използват обединени фондове и преследват няколко стратегии, за да получат огромна възвръщаемост за своите инвеститори. Хедж фондовете инвестират във всичко, което мениджърите на фондове смятат, че ще спечелят възможно най-високите краткосрочни печалби.

Стоки

Стоки, като злато, сребро, права върху минерали или добитък, за да изброим само няколко, също са начин за запазване на стойността за милионерите. Но те изискват съхранение и имат ниво на сложност, с което много милионери просто не могат и не искат да се справят.

Алтернативни инвестиции

Някои милионери, заедно с ултрабогатите, държат част от парите си в други алтернативни инвестиции като материални активи като изобразително изкуство, скъпи музикални инструменти или редки книги. Освен това има милионери и свръхбогати индивиди, които имат инвестиции в права върху интелектуална собственост, като правата върху песни или филми. Това могат да бъдат много доходоносни инвестиции.

Криптовалута

Смята се, че има около 100 000 криптовалутни милионери, като повечето от тях притежават биткойн. За да се опитате да направите своето състояние в криптовалута, трябва да сте готови да поемете известен риск, а много милионери нямат апетит за риск. Можете да вземете малка част от богатството на милионер и да инвестирате в една от различните криптовалути. Много хора са станали милионери по този начин. Някои са загубили парите си. Все повече и повече криптовалутата се приема като легитимна инвестиция, която заслужава внимание, когато се опитвате да натрупате богатство.

В заключение, може да се каже, че милионерите имат много различни инвестиционни философии, така че е трудно да се обобщи къде държат парите си. Въпреки това, всички по-горе са легитимни инвестиции за милионери. Те имат желание за намаляване на риска, така че мнозина предпочитат диверсифицирани инвестиционни портфейли. Повече от една от тези инвестиции могат да бъдат комбинирани, за да се опитат да увеличат богатството.

*Материалът е с аналитичен характер и не е съвет за покупка или продажба на активи на финансовите пазари.