Китайската компания BYD изпревари Tesla по продажби на електрически автомобили в Европа за първи път в историята си, пише Bloomberg, позовавайки се на данни на данни на аналитичната компания Jato Dynamics.
Продажбите на BYD в ЕС през месец април достигнаха 7231 електромобила, което е 2,7 пъти повече на годишна база.
В същото време, продажбите на Tesla за април на годишна база са спаднали с 49%, т.е. почти наполовина, до 7165 автомобила.

Tesla отчита драстичен спад на печалбите
В същото време акциите на автомобилната компания поскъпнаха
"Разликата в абсолютните цифри на продажбите на двете автомобилни компании може да е малка, но последиците са значителни", коментира анализаторът от Jato Dynamics, Фелипе Муньос. По думите му, "това е важна повратна точка за европейския автомобилен пазар".
Общите продажби на електромобили в Европа през април са се увеличили с 28% спрямо същия период на миналата година.
Лидерът в сегмента, германската компания Volkswagen, увеличи като цяло продажбите си с 61% на годишна база, включително марката й Skoda, чийто продажби на електромобили скочиха повече от три пъти.