Цените на петрола във вторник сутринта се поуспокоиха след бурното вчерашно рали. В понеделник котировките за сорта Брент и WTI достигнаха 14 годишни върхове като в началото на борсовата сесия подскочиха съответно до $139 и $130 за барел.

Германия показа нежеланието си да забрани вноса на енергийни ресурси от Русия, а Южна Корея показа, че е малко вероятно да се присъедини към енергийните санкции. Инвеститорите също така останаха бдителни относно възможното спадане на търсенето на фона на последиците от войната в Украйна, тъй като по-високите цени на суровините като цяло подклаждаха инфлацията и опасенията за глобалния икономически растеж.

Тази тенденция идва ден, след като петролът скочи с повече от 10%, след като САЩ казаха, че обмислят забрана на вноса на руски петрол, за да повишат залога за руската инвазия в Украйна, пише Tradinge Еconomics.

Пазарите също бяха разтърсени след съобщения за възможно забавяне на съживяването на ядрената сделка с Иран, след като Русия поиска търговски гаранции от САЩ.

Днес към 9:25 часа българско време майските фючърси за европейската референтна марка Brent на лондонската борса се тъгуват по $127,416 за барел, с 4,2 долара по-скъпо от края на сесията вчера.

Цената на майските фючърсите за американския еталон WTI при електронната търговия на нюйоркската стокова борса в същото време е с с 3,30 долара по-висока - $122,70 за барел.