Те се отнасяха до конкретни технически решения, предложени от екипа на МДААР, но най-вече до краткия срок, който са имали специалистите да се запознаят с проекта.
За срещата, провела се вчера, 4 Септември, научаваме днес от пресцентъра на МДААР.
Освен критиките трябва да се отбележи, че, като цяло, представителите на браншовите организации изразяват подкрепа за проекта като визия и са позитивни относно очакваните ефекти от изпълнението му.
Министър Василев и представителите на ИТ бранша изразиха очаквания за по-интезивен диалог помежду си.
Проектът „Интегрирано административно обслужване на централно и местно ниво и предоставяне на публични услуги" е мотивиран от задачите, които Законът за електронно управление поставя пред МДААР.
Той е фокусиран върху разработката и внедряването на електронни административни услуги от най-високото (транзакционно) ниво както в централната, така и местната администрация.
Друга важна задача, която ще решава проектът, е доизграждане на системите на е-правителството и осигуряване на тяхната надеждност.
За интересуващите се читатели предлагаме пълен списък на присъстващите на срещата организации. Това са на Координационния център по информационни, комуникационни и управленски технологии към Министерския съвет, Центъра по право на информационните и комуникационните технологии, Държавната агенция за информационни технологии и съобщения, Европейският софтуерен институт - Център България, Българската асоциация на софтуерните компании, ИКТ клъстър и Българската асоциация по информационни технологии (БАИТ).